Tiki ile Sırnaşık

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
87 gösterim
Konusu Büyükada'da geçen "Tiki ile Sırnaşık"ın başlıca karakteri Bahar, onun erkek kardeşi Güz, bir sokak köpeği olan Sırnaşık ve adanın en güzel köşkünün köpeği Tiki'dir.

Bahar'la Güz zıt karakterli iki kardeştir. Doğayı, bisiklete binmeyi, kitap okumayı, özellikle de konuşmayı seven Bahar'ın aksine, Güz, gününün büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren, ablasına tatsız şakalar yapmaktan hoşlanan bir kişiliktir. Son günlerde annesiyle de anlaşamayan Bahar ise kendisini yalnız ve mutsuz hissetmekte, sevilmediğini düşünmektedir.

Ancak hoş bir sürpriz sonunda sahip arayan Sırnaşık'la Bahar'ın yolu kesişir. Bahar bir arkadaş bulduğuna sevinir, ancak Sırnaşık'ın amacı bir süredir özel ilgi duyduğu köşk köpeği Tiki'nin gönlünü kazanmaktır. Bahar bu durumdan habersizdir. Sırnaşık, bir sahip bulursa kendisini küçümseyip burun kıvıran Tiki'nin gözündeki kimsesiz sokak köpeği izlenimini değiştirebileceğini sanmaktadır.

Kahramanlarımız Bahar, Güz, Sırnaşık ve Tiki'nin Büyükada'da yaşadıkları serüvenleri yer yer gülümseyerek yer yer de yüreğiniz burkularak heyecanla okuyacağınıza inanıyoruz.
(Arka Kapak)