Tılsım 1 : Taş Muhafızı

8,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
219 gösterim
Aksiyon dolu bu macera serisi, heyecan verici bir hızla ilerliyor...Biraz fantezi... ve biraz manga. Bu kitap okuyuculara çok şey vaat ediyor.
-Booklist-

Beş yıldızlı çizimler, yaratıcı karakter tasarımı, değişken renkler ve istikrarlı adımlar...
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

- See more at: http://www.inkilap.com/...sthash.Y7gmH6Uk.dpuf
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  185
 • ISBN:
  9786055678012
 • Çeviri:
  Elif Yalçın
 • Yayınevi:
  Desen Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bu kitap... 
25 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tudem’in markası Desen tarafından yayınlanan şimdilik 6 kitaplık bir çizgi roman serisi Tılsım. Bu ilk kitapta babalarının vefatının ardından anneleri ile aile yadigârı dede evlerine taşınan Emily ve Navin kardeşlerin fantastik dünyaya mecburi girişleri görülüyor. Annelerini yaratıktan korumak için tılsımın peşinden yeni bir dünyaya giden kardeşler soluk soluğa bir maceranın içinde buluyorlar kendilerini.

Aile bağlarına, kardeşliğe dair güzel dokunuşları var bu kitapın.

Çizgi romandan pek anlamasam da bunu sevdim. Çok sürükleyici, seyri keyifli… Çizgiler ustalıklı, sahneler dolu dolu. Buldukça diğer kitapları da okuyacağım sanırım. Zira hikayenin devamını merak ettim bile. Fakat çeviri sırasında muhtemelen asıl metnin söyleyiş özelliklerini de aktarabilmek için yazı dilinin dışına çıkılmış. Kitapta “değil” kelimesinin “diil” yazılmadığı tek bir yer göremedim. Üstelik bu konuşma üslubu çevirisi neredeyse sadece bu kelime ile sağlanmaya çalışılmış. Bir de “bi” var. Belgisiz sıfat olan “bir” hep yuvarlanmış. Kitap boyunca beni rahatsız eden bir tek bu kullanım oldu. Böyle bir macerada kimseden TRT sunucusu Türkçesi beklemiyoruz elbette ama Türkçenin suyunun suyu ile yetinen bir nesle de gereksiz yere böyle bir metin vermek doğru değil. Neyse… Bu hamur çok su götürür…

Akşam bir Miyazaki mi seyretsem yine? Canım çekti nedense… :)

https://bukitap.wordpress.com/2017/04/28/tilsim/