Tokuz Ama Açız

8,7/10  (6 Oy) · 
16 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.056 gösterim
Sağlık, gençlik, ideal kilo, uzun bir ömür... Tek yöntem alkali olmak! Mideni değil hücrelerini doyur! Bolluk içindeyiz çok şükür! Kimsenin sofradan doymadan kalkması gerekmiyor, kıtlık yok. Karnımız tok. Ama hücrelerimiz aç. Hücrelerimizi besleyemiyoruz. Yediklerimizin çoğu "besin" değil! Biz onları yedikçe onlar da bizi yiyor! Diyet yaptıkça kilo alıyoruz.

Kısa dönemli sağlıksız bir diyetin, vücut tarafından faiziyle geri alınacak bir borç olduğunu unutuyoruz. Oysa beslenmede mesele kilo sorununu çoktan geçti. Zaten kimse çok yediği için kilo almıyor. Hücreler aç olduğu için kilo alıyor! İşte bu kitapla gerçek anlamda sağlıklı beslenmek, sağlıklı kiloda kalmak adına bilmemiz gereken her şeyi öğreneceğiz.

Alkali Diyet'in yazarı Dr. Ayşegül Çoruhlu'dan kilolara, diyete, sağlığa ve hastalığa bakışınızı değiştirecek, çığır açıcı bir referans kitabı… Sadece kilo vermek için değil, sağlıklı kalmak, yaşlanmayı geciktirmek, uzun bir ömür sürmek isteyen herkes için bir başucu kaynağı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786050916683
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Ahmet Kara 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Aslında bu ortamda sadece edebi değeri olan eserlerle ilgili düşüncelerimi paylaşıyorum, ama çok istifade ettiğim için, edebi değer taşıma kriterimin bir istisnası olsun dedim, bu kitabı da paylaşmak istedim.

Sağlıklı beslenmeyi ne derece önemsiyorsunuz, ne derece başarabiliyorsunuz bilemiyorum ama, bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Kitabın yazarı, biyokimya uzmanı ve konusuna çok hakim bir doktor. Ayrıca sade bir dili ve süper akıcı bir üslubu var, karmaşık tıbbi konuları herkesin anlayabileceği bir dile indirgeyip aktarmayı harika bir şekilde başarmış.

Uzun lafın kısası, mutlaka ama mutlaka okuyun diyorum.

Dediğim gibi bu paylaşım, bu ortamdaki paylaşımlarım açısından bir istisnaydı. Edebiyata kaldığımız yerden devam :)

Beyza Onat 
03 May 09:46 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cok basarili bir anlatim. Biyolojimizi onemsememiz gerektigini tekrar tekrar kafamiza vuruyor Aysegul hoca kitaplarinda. Herkesin okumasi gerektigini dusunuyorum.