1000Kitap Logosu
Toltek Sırrı
Toltek Sırrı
Toltek Sırrı

Toltek Sırrı

Kadim Meksikalıların Rüya Görme Bilgeliği

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.0
1 Kişi
5
Okunma
0
Beğeni
240
Gösterim
200 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 40 dk.
Adı
Toltek Sırrı (Kadim Meksikalıların Rüya Görme Bilgeliği)
Basım
Türkçe · Türkiye · Butik Yayınevi · Temmuz 2015 · Karton kapak · 9786055154769
Orijinal adı
The Toltec Secret: Dreaming Practices of the Ancient Mexicans
Altıncı Güneşin evresi başladığında, Meksika'nın kadim öğretilerinin dünya ile paylaşılmasının zamanıydı. Sergio Magaña'nın rüya hocası, 11 Temmuz 2010'daki tutulmadan sonra, Sergio'nun bugüne kadar dışarıya kapalı kalmış olan bu zengin manevi geleneğin öğretilerini taşıyacak sözcülerden biri olacağını öngördü. Bu saklı bilginin gerçek sahipleri, rüya haline dair derin bir anlayışa ve algılarımızın gerçeğimizi nasıl şekillendirdiğine dair yeterli bilgiyle beraber maddeyi etkileme yetisine sahip uzmanlar olarak görülürdü. Sergio Magaña, bu bilgeliği ve çalışmaları paylaşarak aşağıdakileri yapabilmenizi mümkün kılacak olan, rüya görmenin derin gücünü, değiştirilmiş algı hallerini ve genişletilmiş bilinç halini açıklıyor: Rüyalarınızda berrak olmak Bedeninizi şifalandırmak, yenilemek ve rüya halindeyken başkalarına şifa göndermek Atalarınızla iletişime geçmek Enerjiyi ve değişmiş gerçekliği görmek için farklı algı tipleri geliştirmek Kendinizi ve başkalarını temizlemek ve şifalandırmak için gizemli aynayı kullanmak Geçmiş hayatlarda kim olduğunuzu öğrenmek ve eski deneyimlerde sıkışmış parçalarınızı serbest bırakmak için ruhunuzun yolunu görmek
2 mağazanın 2 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,43
Kör Kayıkçı
bir alıntı ekledi.
BöLÜM 1 - Yeryüzündeki Ayak İzlerim
Eski Meksika uygarlığı Evren'i bir çiçek olarak ele alan bir görüş geliştirdi. Bu görüşle hayatının hikayesini farklı bir şekilde anlatıyorsun. Biliyorsun ki sen doğmadan çok önce, senin çiçeğin bu zaman ve mekanda bir araya gelmek üzere hazırlanarak Evren'in enerjisi içerisinde oluşmaya başlamıştı. Çiçeğin kuzey taçyaprağında ruhumuzun enerjisi, Nahuatl dilindeki (Meksika'nın eski, Ispnayol öncesi dili) adıyla teyolia'mız, yatar ve yaşamla ölüm arasında yaptığımız bir­ çok yolculuğun ayak izlerini yaratır. Ayrıca, kuzey taçyaprağında atalarımızın, soyumuzun enerjisi yatar. Bu, enerji yumurtamızda ya da auramızda, enerji alanımızda mavi ayak izleri denilen ve neticede bizim bugün olduğumuz kişi haline geldiğimiz şeyi yaratarak kim olacağımızı belirler. İşte bu nedenle hayatımın hikayesi, size atalarımın hikayesini anlatmadan hiçbir şey ifade etmeyecektir.
Sergio Magana Ocelocoyotl
Sayfa 1 - Butik Yayıncılık
1
3
Kör Kayıkçı
bir alıntı ekledi.
Mavi Ayak İzlerim: Atalarımın Hikayesi - Büyükannem: Josefina
Her ne kadar o yaşarken onunla pek yakın bir ilişkim olmasa da büyükannem Josefina bugün hayatımdaki ana etkenlerden biridir. Yirminci yüzyılın başında, Meksika'da büyük politik ve ekonomik gücü olan bir aileye doğmuştu. Annesinin ikinci evliliği ilk devrimci Cumhurbaşkanı Francisco lgnasio Madero'nun amcasıylaydı. Hepimizin rüyaları için bir akıl hocası vardır ama bunu çok sonrasına kadar fark etmeyiz. Büyükannemin akıl hocası onun vaftiz annesiydi. O zamanlarda her zengin ve soylu Avrupalı ailenin hizmetkarları vardı ki bu hizmetkarlar çoğunlukla toprakları göçmenler tarafından çalınmış yerli halktan oluşurdu. Büyükannemin vaftiz annesi de bu konuda bir istisna değildi. Onun da atalarına ait toprakları elinden alınmıştı ve o şimdi bir hizmetkardı ama büyükannemin vaftiz annesi olmuştu ve ona rüyaların sanatına, kehanetlere ve sihre ilişkin olarak yol gösteriyordu. Büyükannem çok gençken vaftiz annesi ona denizden gelen bir adamla evleneceğine dair bir kehanette bulundu. O dönemler­ de zengin aileler daha az talihli kişilerin ya da daha aşağı seviyede gördüklerinin soylarına karışmaması için kendi araların­ da düğünler yaparlardı ve büyükannemin annesi de onun San Louis Potosi'nin en önemli arsa sahiplerinden birinin en genç oğluyla evlenmesini planladı. Bu yüzden o da vaftiz annesinin kehanetinin yanlış olduğunu düşündü.
Sergio Magana Ocelocoyotl
Sayfa 2 - Butik Yayıncılık
2
Kör Kayıkçı
bir alıntı ekledi.
Mavi Ayak İzlerim: Atalarımın Hikayesi Büyükannem: Josefina
Mexico'da doğmuş olmasına rağmen büyükannem, evlendikten sonra bir hacienda'da yaşamaya gitmek zorunda kaldı ve bu olay onun hayatına sonsuza dek damga vurdu. Orada, Meksika'nın yerli halkına karşı yapılan bütün haksızlıkların farkına vardı ve buna hacienda'nın "şirket mağaza"larında olan olaylar da dahildi. İşçiler hacienda'da maaş olarak üç peso kazanıyorlardı ama hayatta kalabilmeleri için şirket mağazalarında dört ya da beş peso harcamaları gerekiyordu. Dolayısıyla sürekli olarak toprak sahibine borçlu durumdaydılar ve öldüklerinde borçları gizli bir kölelik gibi çocuklarına miras kalıyordu. Büyükannem ayrıca işçilere yapılan merhametsiz kötü muamelelere de şahit oldu. Bir yanda zengin toprak sahipleri metresleriyle şampanya banyosu yaparken kazıklara bağlanan ve neredeyse ölmek üzere olan kadın işçileri gördü. O zamanların bu adaletsizliği halen bütün Meksikalıların ayak izlerinde var ve biz bugün milletçe mustarip olduğumuz vahşetle onun bedelini ödüyoruz.
Sergio Magana Ocelocoyotl
Sayfa 3 - Butik Yayıncılık
3
Kör Kayıkçı
bir alıntı ekledi.
Mavi Ayak İzlerim: Atalarımın Hikayesi Büyükannem: Josefina
İşte hacienda'da, büyükannemin içinden, yerli ve fakir halkı koruma dürtüsü fışkırmaya başladı ve bu dürtü bugün hala benim içimde yaşıyor. O zamanlar, ailedeki en genç çocuk, ilk doğan ve bütün toprakları, parayı ve varlıkları miras alan çocuktan tamamen farklı muamele görürdü. Büyükannemin kocası bunu kaldıramadı ve alkolik oldu. Karısının hayatını sefalete çevirdi ve o da boşanmaya karar verdi. O dönemlerde aileler çok tutucuydu, özellikle San Louis Potosf'de durum böyleydi ve boşanma söz konusu bile olamazdı. Öyle olmasına rağmen büyükannem Meksika'da boşanan ilk kadınlardan biri oldu. Annesi o kadar dehşete kapılmıştı ki onu zorla hacienda'dan atmak için askeri kuvvetleri üzerine göndermişti. Ancak bahsettiğim gibi, büyükannemin iyi bağlantıları vardı ve kısa süre içerisinde Başkan Lazaro Cardenas'ın hükümetinde sosyal aktivist olarak çalışmaya başladı. Aynı zaman­ da Meksika'nın bir sonraki başkanı olacak adamın, Manuel Avila Camacho'nun erkek kardeşinin çok yakın arkadaşı oldu. Büyükannemin arkadaşı Maximino, Meksika'daki en güçlü adam olarak telaffuz edilirdi ve kardeşinin ardından Meksika başkanı olmayı aşırı derecede istiyordu. Büyükannemin büyülü ve kahince yeteneklerini bildiğinden ona danışmaya gitti.
Sergio Magana Ocelocoyotl
Sayfa 4 - Butik Yayıncılık
3
Kör Kayıkçı
bir alıntı ekledi.
Mavi Ayak İzlerim: Atalarımın Hikayesi Büyükannem: Josefina
Büyükannem kehaneti olan bir rüya gördü. Bana o rüyayı anlatışını hiç unutmayacağım. Rüyasında, ayrılan Başkan'ın ofis kuşağını erkek kardeşi Maximino'ya verdiğini görmüştü ve Maximino büyük bir keyifle ayrılıyordu ama ikisi de siyah giyinmişti ve Maximino ayrılırken ölülerin yönünde ilerlemişti. Büyükannem harika arkadaşının pek yakında öleceğini hemen anlamıştı. Çok korkmuş bir şekilde, uzmanlaştığı kehanet sanatına döndü: İspanyol kartları. Onlar da teyit etti. Ancak Maximino'ya anlattığında, o bunu başkanlık gücü için sürdürdüğü savaşın pek yakında gelecek olan zaferi olarak değerlendirdi.
Sergio Magana Ocelocoyotl
Sayfa 4 - Butik Yayıncılık
1