Torino Kefeni

7,0/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
566 gösterim
"Torino Kefeni: Hz. İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı iddia edilen keten kumaş."

Çok ciddi bir teşebbüsün hikâyesi-Hz. İsa'yı klonlama teşebbüsünün.

Hikâyenin merkezinde, Torino Kefeni üzerinde yapılan araştırmayı yönetirken daha önce hiç dile getirilmemiş sorulara yanıt aramak zorunda kalan, varlıklı mikrobiyolog Dr. Felix Rossi bulunuyor. Acaba kumaşta İsa'nın DNA'sını taşıyan kan var mıydı? Varsa bile DNA hala sağlam mıydı?

Felix Rossi, New York'taki evinde bu çılgınca fikir üzerinde çalışırken nişanlısı, fedakâr kız kardeşi ve hizmetçisinin meraklı bakışlarından da kaçınmak zorundaydı. Üstelik, çok gizli tutmak istediği araştırmasıyla ilgilen bir muhabirin ortaya çıkmasıyla birlikte ona karşı kendiliğinden bir ittifak kurulmuş oldu. Artık daha fazla gecikmeden, kafasındaki çılgınca fikri hayata geçirebilmek için modern zamanların Meryem Ana'sını bulmalıydı.

Torino Kefeni okuyucuyu, bir dedektif romanının tüm belirsizliği, bir gerilim romanının tüm heyecanı ve tehlikeli bir maceranın tüm ürpertisiyle sosyetik galalardan İrlanda barlarına, Harlem Kiliselerinden faşist dönem ve günümüz İtalyası'na kadar uzanan bir yolculuğa çıkartıyor. Kopmuş aile bağlarını, kaybolan bir kültürel mirası, bir adamın Tanrı'yı arayışını ve umutsuz bir kadının kendini özel hissetme çabalarını dile getiriyor. Hızla gelişen bu karmaşık olaylar zinciri içerisinde doğan beklenmedik ve dokunaklı bir aşk öyküsünü anlatıyor.

J. R. Lankford'un zekice tasarlanmış ve ustalıkla yazılmış bu sürükleyici romanı, bilimsel bir araştırmanın ayrıntıları ile farklı kültür ve inançları başarılı bir şekilde harmanlıyor.

"2003 yılın kitabı finalisti"
-ForeWord Magazin-

"2004 en iyi roman finalisti"
-PMA Benjamin Franklin Awards-

"Harika bir kitap!"
-Booklist-

"Torino Kefeni mükemmel sembolleriyle ilgi çekici bir gerilim hikâyesi... Hızı etkileyici sonuyla tavan yapıyor.
-Heartland Reviews, Ocak/Şubat 2003-

"Fevkalade bir roman... Anlaşılır ve tamamen sürükleyici olay örgüsüne heyecan verici bir son eşlik ediyor.-
-BookBrowse, December, 2002"

"İlginç ve orijinal... aykırı bir konuyu irdeliyor... akıcı, heycan verici, dikkatli ve düşünmeye sevk eden bir roman...
-Midwest Book Review, February 1, 2003-

"Tamamen muaazam, keyif almaya açılan sayfalar."
-John Grant, Co-Editor Encyclopedia of Fantasy, January 31, 2003-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055675622
 • Çeviri:
  Engin Süren
 • Yayınevi:
  Maya Kitap
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · 7/10 puan

Bir bilim adamının Hz. İsa'nın kefeninden kan örneği alıp, Hz. İsa'yı klonlamaya çalışmasını anlatan güzel bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim. İlk sayfalar biraz sıkıcı gelebilir fakat biraz okuduktan sonra sıkılmadan okuyacaksınız...

Tuncay YILDIRIM 
18 May 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Hikaye kefenden Hz. İsa'nın kan örneğini alıp klonlamak. Kitap konu olarak şaşırtıcı. Klonu taşıyacak yani Meryem olacak kadının bulunması çok şaşırtıcı. Harika bir konu, harika bir kitap

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Öncelikle kitap dolu dolu bir kitap. Hani bazı kitaplar vardır. Cümleyi okurken yutar diğer cümleye atlarsınız. Bu öyle bir kitap değil. Her cümleyi sindirerek okumayı gerektiriyor. Sayfa boşlukları az, yazı puntosu daha küçük. Hem anlatımıyla hem yazımıyla dolu dolu bir hikaye gerçekten. Aralarda basım hataları var ama o kadar kusur da oluversin yani.

Hikayeyi dış sesle okuyoruz. Bu benim sevmediğim özelliklerden biri. Bazı cümlelerde ister istemez yapılan eylemin kime ait olduğunu anlayamayabiliyorum. Başlarda konu oturana kadar adapte olmakta zorlandım. Fakat sonlarda kitabı elimden bırakamaz oldum. Çünkü serüven gerçekten çok heyecanlıydı. Sam karakteri hikayenin göz bebeğiydi benim için.