Tozlu Rüyalar Kitapçısı

8,0/10  (104 Oy) · 
191 okunma  · 
85 beğeni  · 
2.644 gösterim
Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur.

Daha önce hiç görmediği bu ev, onun evidir yine de. Başka bir dünyada, başka bir aileyle ve arkadaşlarla farklı bir yaşam… Hangi dünyanın gerçek, hangisinin rüya olduğunu bir türlü anlayamaz. Genç kadının gerçek hayatıyla hayali yaşamını sorgulaması arasında geçen bir süreç başlar. Bu iki dünya arasında bocalarken de travmalarıyla, acılarıyla ve geçmişiyle yüzleşmesi gerekir. Peki ya gerçeklerle yüzleşecek cesareti yoksa?

"Muhteşem bir ilk roman… Swanson kesinlikle övgüyü hak eden bir hikâyeye imza atmış."
-USA Today-

"Swanson, Kitty'nin ve Katharyn'in dünyasını öylesine ustalıkla yansıtmış ki kitabın sonuna dek hangisinin gerçek hayatın parçası olduğunu anlayamıyorsunuz."
-Publishers Weekly-

"Hikâyenin temelini oluşturan varlık/yokluk sorgulamaları ve gerçekle rüya arasında yaşanan bocalamaları okurken kendinize 'ben olsam ne yapardım?' sorusunu sormadan edemeyeceksiniz."
-Redbook Magazine-
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053488224
 • Orijinal Adı:
  The Bookseller
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
 20 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk sayfasından sizi içine çekecek ve kitabın son sayfasını okuyana kadar o dünyanın içinden çıkamayacaksınız. Son bölümlere kadar karakterle birlikte yaşadığın hayatın hangisi gerçek hangisi hayal siz de anlayamayacaksınız. Kitap 1962 yılında geçmesine rağmen olaylara kendinizi kaptırıp yılın kesinlikle farkında olmayacak ama o dönemin popüler müzik ve kitaplarının yer yer verilmesinden ayrı bir tat alacaksınız. Bir de başladınız mı bitirmek isteyeceksiniz. Bol vaktinizin olduğu bir zamanda başlamanızı tavsiye ederim.

Huriye Ekiz 
03 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sıcacık ve samimi hikayesiyle sizi saracağının garantisini verebilirim.
Kitty çocukluk arkadaşı freda ile birlikte bir kitapçı işletmektedirler ve işler pek iyiye gitmemektedir. Kitty bir gün uykudan uyandığında farklı bir hayata gözlerini açar ve burada herşey farklıdır. Rüyalar ile gerçek hayatını ayırt etmek zorundadır peki hangisi gerçektir :) İyi Okumalar.

Irem 
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 16 günde · 9/10 puan

Kitabı alma sebeplerimden en önemlisi itiraf etmeliyim ki ismi ve kitapçı dükkanında geçtiğini düşündüğüm konusu idi. Kitabı okumaya başladığımda ise olay örgüsünün çok farklı olduğunu keşfettim. Bu aralar aynı anda birden fazla kitap okuduğum için kitap bir solukta bitmedi. Fakat genel olarak kitabı sevdim. Konusundan bahsetmek gerekir ise ; Kitty Miller 38 yaşında bir kadındır. Denver'da en yakın arkadaşı olan Frieda ile bir kitabevi işletmektedir. Baş kahramanımız hayatına devam ederken bir aksam uyur ve uyandığında kendini , kendi yaşamından çok farklı olan bir ortamda ve olay örgüsünün içinde bulur. Bu durumun ortaya çıkmasıyla Kittly ( Katharyn ) pek çok şeyi ve yasadığı şeylerin gerçekliğini sorgulamaya başlar. Çok basit gibi görünen bir anlatımla ilerleyen kitap , sonuna doğru daha karmaşık ve farklı bir sonuca ulaşır. Sıcak, samimi bir kitap , özellikle kadın okuyucuların dikkatini çekebileceğini düşünüyorum. Hepimize bol kitaplı günler dilerim. Keyifli okumalar

Nur Yoreoglu 
12 May 23:56 · Puan vermedi

Beni benden alan ruyalarima götüren çok hoş bi roman ... ahh kitty miller benim hayallerimi yaşamışsın .'' Hangi dünyanın gerçek . Hangisinin rüya olduğunu bir türlü anlayamaz ''

Gizem Gündüz 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Beni rüyalar aleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim.
Keyifle okunan, sürükleyici,akıcı yazım diliyle okuru kendine kısa sürede bağlayan zaman zaman gerçek ile kurgunun iç içe geçerek okuyucuda merak uyandıran kitap bittikten sonra lezzeti damağımızda kalan etkileyici bir eser. Farklı tarzda bir kitap okumak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Güzin Yener 
 02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öylesine aldığım bir kitapti. Sadece kapagini begenmistim. Ama konusu oldukca ilginc bir kitap. Sürükleyici ve son sayfasina kadar merakinizi canli tutuyor.

Kitap ve Kahve Delisi 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitabı ilk gördüğümde ismindende anlaşıldığı üzere kitap ve kitapçıyla alakalı diye almıştım. Kitaptan ve kitapevinden ziyade ilginç bir konuyla başladı aslında; Rüyalar... Kitty arkadaşı Frieda ile kardeş kitapevini işletiyor ve birgün uyandığında kendini başka bir evde ve hayatta olduğunu anlar. Rüya sandığı hayatında olanlar ise şimdiki hayatı sandığı kişi ve olaylarla bağlantılıdır. Bu bağlantılar kafaasını karıştırdıkça bir dedektif inceliğiyle araştırmaya başlar ve sonunda ulaştığı sonu hiç tahmin bile edemez. Bitirmem biraz zaman aldı ama Kitty ile birlikte bende hayatlarını çözmeye çalışırken keyif aldım. Azıcık kıyısındanda tahminim tuttu. Yazarımız bütün olayı sona sıkıştırmak yerine aralarda verdiği açıklamalar sayesinde sonu hafif kalmış tadı veriyor ama ben yinede okurken zevk aldım bulmaca çözer gibiydi.

Kitaplara Fısıldayan Kız 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

İnsan korkularından, acılarından kaçabilmek için hayal dünyasında farklı bir dünya yaratır. Ve bu dünyada yaşamaya başlar. Sonrasında hangi hayatının hayal hangisinin gerçek olduğunu unutur. Tekrar hatırlaması için sevdiklerine, geçmişi ile yüzleşmesine ihtiyaç duyar. Bu kitapta böyle bir hikaye söz konusu. Biraz sıkıcı başlayıp sonrasında saran bir kitap oldu. Hayal ederek okuduğum kitaplardan biri oldu ve güzel bitti.

Mehmet AY 
22 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap konu olarak ilgi çekici. "Rüya" kavramını kullanması açısından bana Ted Dekker'ın Çember serisini hatırlattı. Dili alıcı ve her seviyeden okuyucunun okuyabileceği seviyede.
Bir olumsuz eleştiri yapmam gerekirse kitapta "Omuz Silkmek" deyimi o kadar çok kullanılmış ki sonlara doğru bayılacaktım artık. Kitaptaki tüm kişiler herhalde hobi olarak omuz silkiyordu.
Gene de okumaya değer bir roman.

Eda Arda Ylmz 
07 Kas 2016 · 9/10 puan

Bir kadının iki farklı dünyasını yaşadığı bu kitap bence çok güzeldi.Elimden bırakmak istemedim ve bir günde okuyup bitirdim ama bitmesini hiç istemedim.Rüya aleminde yaşanabilecek herşeyin nasıl gerçeklikle yansıtıldığını okudum...Kesinlikle tavsiye ederim..Güzel ve keyifliydi...

4 /

Kitaptan 46 Alıntı

Mehmet Aldemir 
 28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

SOĞUK HAVA GELİYOR! HEMEN KENDİNİZE İYİ BİR KİTAP BULUN VE İÇİNİZİ ISITIN!

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 117 - Martı Yayıncılık)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 117 - Martı Yayıncılık)

Paylaşım
Benimle birlikte bisiklete binmesi , bisikletin " ikimizin " olması , ortak bir şeyler paylaşmamız... Evet , bu benim için çok önemliydi.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 271 - martı)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 271 - martı)
Mehmet Aldemir 
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Otizmin nedenleri tam olarak belli değildir. Ancak otizm; genellikle duygusal açıdan sorunlu olan, çocuklarıyla gerekli yakınlığı kuramayan ebeveynlerin çocuklarında gözlemlenmektedir. Bu ebeveyn genellikle annedir.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 177 - Martı Yayıncılık)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 177 - Martı Yayıncılık)
Mehmet Aldemir 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hayat çok garipti. Bütün olaylar birbirine bağlıydı.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 201 - Martı Yayıncılık)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 201 - Martı Yayıncılık)
Songül 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu

Gözlerime öyle bir bakıyordu ki... Sanki hayatta sahip olduğu her şey bendim. Sanki ben onun bütün dünyasıydım...

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 25)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 25)

Ancak bazı duygular o kadar tanıdık ve değişmez ki , bunları çok nadir yaşıyor olmanızın bile bir önemi kalmıyor.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 12 - martı)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 12 - martı)
Gizem Gündüz 
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Evet, sonunda buradaydım. Kendi evimin huzurlu ve sakin ortamında kedimle şakalaşıyordum. Yeniden gerçek dünyada olmak çok güzeldi.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia SwansonTozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson
Gizem Gündüz 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Beni bu dünyada, bu rüyalar aleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia SwansonTozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson
Fatoş Kızılok 
28 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir yoldaş isteyebilirsin ama bütün dünyan olacak birini istememelisin.

Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 363)Tozlu Rüyalar Kitapçısı, Cynthia Swanson (Sayfa 363)
5 /