Tozlu Rüyalar Kitapçısı

8,0/10  (91 Oy) · 
169 okunma  · 
79 beğeni  · 
2.340 gösterim
Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur.

Daha önce hiç görmediği bu ev, onun evidir yine de. Başka bir dünyada, başka bir aileyle ve arkadaşlarla farklı bir yaşam… Hangi dünyanın gerçek, hangisinin rüya olduğunu bir türlü anlayamaz. Genç kadının gerçek hayatıyla hayali yaşamını sorgulaması arasında geçen bir süreç başlar. Bu iki dünya arasında bocalarken de travmalarıyla, acılarıyla ve geçmişiyle yüzleşmesi gerekir. Peki ya gerçeklerle yüzleşecek cesareti yoksa?

"Muhteşem bir ilk roman… Swanson kesinlikle övgüyü hak eden bir hikâyeye imza atmış."
-USA Today-

"Swanson, Kitty'nin ve Katharyn'in dünyasını öylesine ustalıkla yansıtmış ki kitabın sonuna dek hangisinin gerçek hayatın parçası olduğunu anlayamıyorsunuz."
-Publishers Weekly-

"Hikâyenin temelini oluşturan varlık/yokluk sorgulamaları ve gerçekle rüya arasında yaşanan bocalamaları okurken kendinize 'ben olsam ne yapardım?' sorusunu sormadan edemeyeceksiniz."
-Redbook Magazine-
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053488224
 • Orijinal Adı:
  The Bookseller
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağmur Melek Öztürk 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tavsiye ederim. Çeviri güzel. Noktalama işaretlerinde hata neredeyse hiç yok.

Kendinizi kaptırıp okuyacağınız güzel bir roman. Karakter ikileme düştükçe dışarıda siz de "acaba?" diyorsunuz. Sonu acıklı olsa da çok huzurlu.

Gizem Saliha genişel 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İlk andan itibaren kitabı sevdiren gereksiz betimlemeler yapmadan kitabın içine çeken dönem hakkında fark etmeden verdiği bilgilerle samimi bir ortam oluşturan oldukça zevkli bir kitap :) özellikle hiç ummadiginiz sonuçları seviyorsunuz hayat gibi şaşırtıcı sonuçlar bekliyorsanız tavsiye ederim

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
 07 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir rüya ile başlayan, sayfalar boyunca acaba hangi yaşam rüya diye merakla sizi sürükleyen ve sonunda; neresi gerçek, neresi rüya bunu anlatırken sizi de huzura kavuşturan güzel, sıcak, samimi,okunmalı denebilecek bir kitaptı. ha belirteyim en ucuz haliyle 3.95 tl ye A101 marketlerinde.

MERYEM AKMAN 
27 Haz 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Yaşadığı kötü olaylar yüzünden rüyalarında hayalini yaşayan bir kadın ve ailesi.Sonradan aslinda olanların bilinçaltı oyunu oldugunu öğrenmesi... .Tek nefeste okuyabilecegimiz bir kitap

Lorna 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Kitabı sırf kapağındaki kitapçı ve kedi için almıştım, hoş bir kitaptı.
Kitty karakteri iki farklı hayat yaşıyor birinde ailesini kurmuş , çocukları ve mükemmel bir hayatı var diğerinde aile kuramamış özgür bir yaşantısı var. İlk başta özgür olduğu hayatını gerçek sansa da sonradan aile kurduğu rüya aleminin gercek olduğunu diğer dünyanın sadece acı gerçeklerden kaçmak için yarattığını anlamaya başlıyor. Mükemmel hayatının o kadar da mükemmel olmadığı ortaya çıkıyor. Kitapta hem bir kadının hem de otistik bir çocuğun annesi olarak çektiği zorlukları yazar güzel anlatmış ama çok da gercekci bir anlatım olmamış. Biraz bilimkurgu tadında sade, yer yer sıkılabileceğiniz bir kitap.

İlkay 
 10 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Kitabın farklı bi kurgusu var. Aynı kurguda bi film izlemiştim beni pek şaşırtmadı ama beyin yakan kitaplar arasına girebilir. Kitty normal hayatı ile rüya da gördüğü hayat hangisi gerçek. Kitty nasıl fark edecek. Birkaç saniyenin hesabı hayatında neleri değiştirecekti. Kitty'nin beyni nasıl oyunlar oynuyor. Derken nasıl okuduğunuzu anlamıyorsunuz. İnsan beyni stres altında insana nasıl oyunlar oynuyor. Ben beklentiyi biraz yüksek tuttuğum için aşırı beğendim diyemem ama güzeldi okuyun derim. :) Kitabın bi kısmında bi kitap için uykunuza girebilir demiş. Bence bu kitapta uykunuza girebilir..

Sevgi Ergün 
 02 Tem 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı elime aldığımda dikkatimi çeken ilk şey kitap kapağının güzelliği ve kitabın ismiydi. O kadar güzel ve ilgi çekici bir ismi vardı ki dikkatimi çekmemesi imkansızdı. Sonra "Renkler, gözlerin kapalıyken bile anılarında parlayacak..." yazını okudum. İşte bu kitabı kesinlikle okumalıyım, kütüphanemde bulundurmalıyım dedim. İtiraf etmeliyim ki hiçbir pişmanlık duymuyorum. Çok akıcı bir şekilde yazılan ve kendimi olayların içinde bulduğum nadir kitaplardan. Iyikilerime bir şey daha eklenmiş oldu. Teşekkürler Cynthia Swanson.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
24 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

#kitapyorum

Kitabı internet'te ilk gördüğüm de nedense bana kitap hırsızını anımsattı ama okurken kel alaka olduğunu aksine Jessica Shirvington'ın iki hayat arasında ki kitabını anımsattı. Kitap yazarın ilk kitabı, fakat ufak tefek hataları olmasına rağmen güzeldi. Okurken içerisin de bol bol güzel kitap önerileri ile de karşılaşıyorsunuz. Ufak tercihlerin, bir insanın hayatını nasıl değiştirebileceğini görüyorsunuz. Sıcak samimi keyif verici kitap okumak isteyenlere tavsiye ederim.

Merve Yakuplar 
01 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Harika bir kitap. Bitirene kadar elimden bırakmadım. Yazarla birlikte sizde gerçek ve rüya arasında gidip geliyorsunuz. Sevdiklerinizin acısına vereceğiniz tepkilerden birini yazar ustalıkla işlemiş kitabında. Ayrıca ufak kitap ve müzik önerileri de çok hoştu doğrusu. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Mutlaka okumalısınız.

Burcu Mutlu 
04 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen harika bir ustalıkla yazılmış. Sıcacık, keyifli aşk kokan bir hikaye olmuş. Hangisinin rüya hangisinin gerçek hayatı olduğunu sonuna kadar anlayamıyorsunuz ve kitabı bitene kadar elinizden bırakamıyorsunuz... Herkese tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar

4 /
/ 1