Tozlu Rüyalar Kitapçısı

8,0/10  (91 Oy) · 
169 okunma  · 
79 beğeni  · 
2.340 gösterim
Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur.

Daha önce hiç görmediği bu ev, onun evidir yine de. Başka bir dünyada, başka bir aileyle ve arkadaşlarla farklı bir yaşam… Hangi dünyanın gerçek, hangisinin rüya olduğunu bir türlü anlayamaz. Genç kadının gerçek hayatıyla hayali yaşamını sorgulaması arasında geçen bir süreç başlar. Bu iki dünya arasında bocalarken de travmalarıyla, acılarıyla ve geçmişiyle yüzleşmesi gerekir. Peki ya gerçeklerle yüzleşecek cesareti yoksa?

"Muhteşem bir ilk roman… Swanson kesinlikle övgüyü hak eden bir hikâyeye imza atmış."
-USA Today-

"Swanson, Kitty'nin ve Katharyn'in dünyasını öylesine ustalıkla yansıtmış ki kitabın sonuna dek hangisinin gerçek hayatın parçası olduğunu anlayamıyorsunuz."
-Publishers Weekly-

"Hikâyenin temelini oluşturan varlık/yokluk sorgulamaları ve gerçekle rüya arasında yaşanan bocalamaları okurken kendinize 'ben olsam ne yapardım?' sorusunu sormadan edemeyeceksiniz."
-Redbook Magazine-
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053488224
 • Orijinal Adı:
  The Bookseller
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zeynep keskin 
01 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap kurgu olarak çok farklı başladı ve öyle de devam etti. Sonlara doğru iyice aksiyon ve merak duygusunu zirveye taşımış yazar. Konusu, kişileri ve olayların kopmaması çok güzeldi. Kitabı mutlaka tavsiye ederim ben çok beğendim.

Zübeyde 
 06 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi

Ufak tercihlerin hayatı ne şekilde değiştirebileceğine dair güzel bir roman.. Yer yer gözlerimin dolduğu oldu.. Kitaplardan ve müziklerden bahsediyor olması da kitabı daha bir anlamlı kıldı..

çağın eracar 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur."

Bülent Eryiğit 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Gerçekle hayal, uykuyla uyanıklık arasında oldukça samimi ve sıcak bir hikaye. Hayatının rüya mı yoksa gerçek mi olduğunu sorgulayan ve hangisini tercih etmeliyim diyen Kitty'nin aradığı cevapları buluşunun hikayesi. "Keşke" dediğimiz bir çok şeyin gerçekleşmesinin bizi nasıl etkileyebileceğini sorgulatıyor yazar. Elimizdekinin kıymetini - her ne kadar istediğimiz gibi olmasa da - bilmemiz gerektiğini öğütlüyor.

Mustafa YETER 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatınızda bazı yol ayrımları vardır. O yol ayrımlarında bir yol seçer ve diğerlerini yaşamadığınız için asla bilemezsin. Peki seçtiğiniz yolda giderken yani seçtiğiniz hayatı yaşarken seçmediğiniz başka bir hayatı rüyalarınızda yaşasaydınız?
Kadere inancınız arttıran tahmin edemeyeceğiniz kadar güzel kurgulanmış bir kitap. Bu abartılı sözleri hakediyor.

Ömür yörem 
16 Ara 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · 10/10 puan

Ah kitty kendimi gördüm sende rüyalarda yaşayan kendi ayaklarının üstünde duran cesur yalnız kadın.. Tam olarak hayallerimi gördüm bu kitapta tavsiye edeceğim bir kitap daha...

/ 1