Treasure Island (Stage-4)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.555
Gösterim
Adı:
Treasure Island
Alt başlık:
Stage-4
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
104
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059533430
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mk Publication
Pieces of eight!Pieces of eight!"Iheard the partto singing.Now I was sure that I was in the middle of a big trouble.I had been very close to the treasure but now it seemed impossible . They had already taken it and I was too weak to fight against them I did not know where my friends were.
Hoo ho hoomm bir şişe rom...aklımdan çikmaz bu cümle...okuduğum ilk yabancı kitap...bana hep cocuklugumun acemi düşlerini hatırlatır...ne zaman görsem çocuk olurum...
küçük Jim babasının ölümünden sonra ve annesine güzel bir yaşam sunmak adına, arkadaşlarıyla çıktığı bu yolda çok cesurdu. Hem de şanslı sayılırdı, defalarca öleceğini düşündüğü durumlardan sağ salim ayrıldı.
Yaşadığım yerde deniz olmamasına üzüldüğümü ve ağladığımı hatırlıyorum Define Adası kitabını bilmem kaç kere okuyup bitirdikten sonra.Çocukken her şeyi biraz fazla abartıyorsunuz özellikle elinizdeki kitap hayal gücünüzü ve maceracı ruhunuzu etkiliyorsa.
Korsanlar ve defineler, bu konular üzerine ne kadar da eser verildiğini düşünüyorum da bu eseri tereddütsüz en başlara koyuyorum.

Define avcılığının belki de asırlar boyunca yapıldığı apaçık bir gerçektir. İşin içinde bir de korsanlar varsa bu gerçek daha da gizemli bir hal alır. Bu eserde korsanların define peşinde koşarken haritayı bulan Jim Hawkins adındaki çocukta bundan payını alacak ve ister istemez bu ava korsanlarla beraber gidecekti.

Bu eserin de pek çok filmi yapıldığını düşünürsek bilimkurgu dizisi ve bilimkurgu animasyonun da yapıldığını es geçmek istemiyorum. Define gezegeni adlı animasyon bu eser üzerinden yola çıkmış bir uyarlamadır.

Bu arada eserde bulunan şarkı en bilindik korsan şarkılarından olmuştur zannımca.

"Yo ho ho ve bir şişe rom"
Eski sade bir dil ve sıradan bir korsan öyküsü. Hayır! Burada her bölümün bitiminde diğer bölüme heyecanı ve merak duygusunu miras bırakan bırakan bir kitap var.

Burada bize unuttuğumuz bazı gerçekleri hatırlatan bir kitap var. Korsan olmak neydi ha? Korsan olmak candan sevmekti, sergüzetçi olmaktı ve rom içmekti.... o misyonerler tarafından unutulan korsanlık folklörümüzü yeniden dirilten bir kitaptır define adası..

Unutma ey Türk genci, Edward Teach'in kaptan olduğu yaştasın..... kendine inan, papağanını omuzuna al ve dümeninin başına geç!
Aşırı derecede zevkli sürükleyici, ne diyeceğimi bilemiyorum, olayların işleyiyişi, merak uyandırması, heycanı şahane. Tekrar tekrar çocukluğa dönülüp okunması gereken bir kitap.
Çocukluğumda karşılaştığımı hatırlamamakla birlikte, uzun zamandır, okuduğuklarım içerisinde atmosferine en çok daldığım kitap diyebilirim ‘Define Adası’ için. Çok tanıdık bir hikaye. Zaten kitabın arka kapağında yapılan açıklamada da söylendiği gibi, ‘Popüler korsan imgesinin biçimlenmesinde’, rolü büyük eserlerden. Kendimi kitaba böylesine kaptırmamdaki unsurların en önemlisi olarak, deniz kenarında okuma şansına sahip olmamı söyleyebilirim. Eğer imkanlar dahilindeyse, deniz kokusu ve martı sesleri eşliğinde okunmasını şiddetle tavsiye ederim, inanın aldığınız lezzet iki katına çıkacaktır.
Çocukken ne kadar meraklıydık hazine bulmaya nasıl hayaller kurar korsancılık oynardık eski minik dünyamızda küçük büyük herkesin okuması gereken bir kitap
Benim için güzel başlayan yada söyle söyleyeyim, gerçekten hoşuma gidecek bir eser olacağını sandığım, ama gittikçe çok fazla kişinin girmesi ve çok fazla denizcilik terimin ve dahası kahraman Jim’in tek başına yaşadığı zamanlardaki ayrıntılardan dolayı biraz sıkıldığım bir eser oldu. Ama bitti. Zor olsa da... Pek beğenemesen de serinin arasında yerini aldı...
Başlarında sıkıcı gelse de bir noktada eğlenceli ve gizemli anlar olunca her şey tersine dönüyor.Esrarengiz olaylar başlayınca kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.
Bir kitap düşünün, hayatınıza giren o korsan vari olayları yaratan olsun. Bu kitabı okumadan önce kesinlikle Black Sails dizisini izlemelisiniz kitap hakkında size daha keskin fikirler oluşturacak. <3
Çok heyecanlı ve eğlenceli bir hikayeydi herkese tavsiye ederim . bir kere insan okumaya başladığında hiç bırakası gelmiyor. Bu yüzden kitabı bir günde okudum.
Gemiye gelince, düpedüz hayran kalmıştı. ‘Bir adamın nikahlı karısından bekleme hakkına sahip olduğundan daha yakın bir noktada duruyor rüzgara karşı, efendim,’ dedikten hemen sonra şunu ekliyordu: ‘Tek derdim şu ki, hâlâ limana demir atmış değiliz ve bu sefer hoşuma gitmiyor.’

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Treasure Island
Alt başlık:
Stage-4
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
104
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059533430
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mk Publication
Pieces of eight!Pieces of eight!"Iheard the partto singing.Now I was sure that I was in the middle of a big trouble.I had been very close to the treasure but now it seemed impossible . They had already taken it and I was too weak to fight against them I did not know where my friends were.

Kitabı okuyanlar 907 okur

  • Zeynep Ertunç
  • Sena
  • Ayşe Ak
  • Deep Down
  • Emine Bülbül
  • Rengigül Ural
  • Serkan
  • KitapKokanAdam
  • ALEYNA YILMAZ
  • Destan

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%1 (2)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0.5 (1)
1
%0

Kitabın sıralamaları