Tristan İhaneti

8,5/10  (13 Oy) · 
19 okunma  · 
9 beğeni  · 
567 gösterim
1940 sonbaharında Naziler güçlerinin zirvesindeydi. Avrupa ise tüm bu kaos içinde tam bir karabasan yaşıyordu.

İngiltere sürekli işgal tehdidi altındaydı. Fransa işgal edilmişti. Almanya'nın müttefiki Rusya huzursuz, Amerika ise tamamen ta-rafsızdı.

Avrupa'nın bu karanlık günlerinde, işgal altındaki Paris'te bir genç, gününü gün ederek jet sosyetedeki kadınlarla eğlenceli saatler geçirmektedir.

Yakışıklı Stephen Metcalfe, Amerika'nın önde gelen ailelerinden birinin küçük oğlu ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nin Avrupa'daki gizli haber alma örgütünün bir üyesidir. Kendinden öncekiler gibi büyük oynamaktadır, ama günün birinde, casus ağı Naziler tarafından yerle bir edilince Avrupa'nın ortasında tek başına kalır. Kiminle bağlantı kuracağını, nereden emir alacağını bilemez. Ne müthiş bir eylemi, ne de uygulaması gereken bir planı vardır. Ve kararını verir; dünyayı özgürlüğe kavuşturmak için müthiş bir plan hazırlar. Ama bir sorun vardır, düşmanlar peşindedir ve Metcalfe hayati bir karar vermek zorundadır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2005
 • Sayfa Sayısı:
  526
 • ISBN:
  9789752105959
 • Orijinal Adı:
  The Tristan Betrayal
 • Çeviri:
  Pınar Öcal
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kar Kurdu' ndan sonra hiç o kalitede bir casus romanı veya Frederick Forsyth İkon' dan sonra Rusya' yı onun kadar ayrıntılı anlatan roman okumadınız mı buyrun size en az bu iki kitap kadar güzel hatta daha güzel diyebileceğim mükemmel bir Ludlum romanı. İlk sayfasından son sayfasına kadar o saçma sapan kovalamaca sahneleri olmadan sadece zeka ve akılla ilerleyen casusluk romanıdır hatta finalindeki duygusalıklada insanı bayağı bir duygulandırır da .Romanı okurken şunlara dikkat ettim de romanın konusunun başlamısından Rusya'y a gidemeden keşfedilmelerinde Rusya' ya giriş şekillerinden tutun da ülkenin içinde olanlara kadar Kar Kurdu ile benzerlikler taşıyan tabiki de Ludlum'un tüm özelliklerini de barındıran Ludlum 'un en iyi kitaplarından biridir. Hatta Ludlum' un bir başka romanı olan İkarus Planı bile bu romana uygun bir isim olabilirdi.