Troya'da Ölüm Vardı

9,7/10  (3 Oy) · 
21 okunma  · 
1 beğeni  · 
1.077 gösterim
"...Konuştuklarımız başlangıçta her zamanki gibiydi, birbirimizi kavrıyorduk, ele geçiriyorduk, sonra sonra işin can damarına geldik. Durdum. Benden söz açmıştı, beni bulmaktan... Durdum. Sen zaten arıyordun dedim, bir şeyler arıyordun dedim, onları bulmağa hazırdın dedim, o zaman karşına ben çıktım, hazırdın bulmağa, bende buldun o aradığını, bende görmek istediğin, bulduğun şeyleri bulmağa hazırdın... İpi uzatmıştım, elimdeydi, çekişine göre ya düğümü sağlamlaştıracak ya da çözecekti. Bekliyordum. Başını salladı. Bekliyordum..."
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  145
 • ISBN:
  9789753420907
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Elif 
23 Tem 18:31 · Kitabı okuyor

eve bakmıyordum yürürken. bütün sevdiklerime öyle yaklaşmışımdır hep. önce yöreyi yoklar, sonra birden dikerim gözümü ona. ürperirim o zaman. sevdiğim olduğundan da güzel, daha değerli, daha sarsıcı görünür. sonra gene yere bakarım. kimi zaman bir harcama korkusu geçer içimden, "bu kadar güzel olunamaz, günahtır bu kadarı" derim. yaşamaya çalışırım, beceremem.

Troya'da Ölüm Vardı, Bilge KarasuTroya'da Ölüm Vardı, Bilge Karasu
semih 
13 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

MÜŞFİK
Rana gibi. Hala anlayamadım onu. Yahut, anlamaktan ürküyorum. Olanaksızlığı destek edinen bir öykü yağmurun altında başlasa, olanaksız temeli, en olmayacak yapıyı en atak çıkıntısında çatlatıverecektir. o atak çıkıntıyı açıklamak için uğraşmaktan ürküyorum. Değmesine değiyor. Tekelci, kıskanç sevgiyi başka bir ucundan çözmeye çalışmalıyım...

Troya'da Ölüm Vardı, Bilge Karasu (Sayfa 106)Troya'da Ölüm Vardı, Bilge Karasu (Sayfa 106)