Tuhaf Dergi - Sayı 11

8,1/10  (12 Oy) · 
44 okunma  · 
11 beğeni  · 
346 gösterim
Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi, Şubat sayısı ile bayilerdeki yerini aldı. Şubat ayında on birinci sayısıyla okurlarla buluşan Tuhaf Dergi güçlü kadrosuyla ve iddialı tasarımıyla yine dikkat çekiyor.

Ara Güler, Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Selim İleri, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Gündüz Vassaf, Selahattin Duman, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi Ocak sayısı ile bayilerde. Nisan ayında yayın hayatına merhaba diyen Tuhaf Dergi çıktığı günden beri kültür sanat dünyasının en çok konuşulan konularından birisi olmuştu. Şubat ayında on birinci kez okurlarla buluşan olan Tuhaf Dergi güçlü kadrosuyla ve iddialı tasarımıyla yine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz ay Nazım Hikmet Ran kapağı ve dosyasıyla okurunu selamlayan derginin Şubat sayısının kapağında felsefe tarihinin en önemli isimlerinden Friedrich Nietzsche bulunuyor. ‘Sana da öyle gelmiyor mu?’ mottosuyla çıkan derginin açılış yazısını Şubat ayında felsefeci Ahmet İnam yazdı. Friedrich Nietzsche için hazırlanan dosyada felsefeciyi Oruç Aruoba, Can Alkor ve Sils Maria’daki Nietzsche Evi’nin müdürü David March Hoffman anlatıyor.

Şubat sayısında Tuhaf Dergi’nin sürprizleri ise Nando Salvo’ya konuşan Oscar ödüllü oyuncu Matt Damon ve Eylem Kaftan’a konuşan Gadjo Dilo ve Vengo filmlerinin Fransız yönetmeni Tony Gatlif. Gazeteci Nebil Özgentürk ve yazar Sunay Akın ise eski İstanbul’dan başlayıp bugünkü İstanbul’a uzanan bir sohbet için Tuhaf Dergi’de bir araya geldiler.

Ocak ayında olduğu gibi Türkiye’nin dünyaca ünlü foto-muhabiri Ara Güler, müzisyen ve yazar Zülfü Livaneli, gazeteci Nebil Özgentürk, yazar Tarık Tufan, müzisyen, yazar ve ressam Mehmet Güreli, yönetmen Tayfun Pirselimoğlu, usta gazeteci Selahattin Duman, Arjantinli yazar Alberto Manguel ve dünya edebiyatının önemli isimlerinden İsrailli yazar Etgar Keret hikayeleriyle Tuhaf Dergi’de yer alıyorlar.

Tüm Türkiye’de gazete ve dergi satan her yerde olan Tuhaf Dergi’nin tam yazar kadrosu ise şöyle: Matt Damon - Zülfü Livaneli - Ara Güler - Oruç Aruoba - Mazhar Alanson - Tony Gatlif - Fazıl Say - Sunay Akın - Etgar Keret - Mehmet Güreli - Ebru Ceylan - Tarık Tufan - Tayfun Pirselimoğlu - Nebil Özgentürk -Ahmet İnam - Alberto Manguel - Gündüz Vassaf - Selahattin Duman - Mehmet Yaşin - Can Alkor - Mehmet Turgut - Irmak Zileli - Barış Pirhasan - Kalben - Fethi Karaduman - Eylem Kaftan - Ömür İklim Demir - David M. Hoffman - Nando Salva - Melek Eda Alanson - Muhsin Topyıldız - Armağan Yılmaz - Nurhak Kaya
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2018
 • Sayfa Sayısı:
  56
 • ISBN:
  3990000048561
 • Yayınevi:
  Periyodik Yayınlar
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 66 Alıntı

Mehmet S. 
10 Mar 00:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Boyuna hafız yarışması düzenleyen ve iyi hafız yetiştirmekle övünen sistem, Homo Deus'ta anlatılanları nasıl anlayacak?

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 41 - Selahattin Duman)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 41 - Selahattin Duman)
Mehmet S. 
19 Şub 20:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Unutulacak yazarların, unutulacak kitaplarıdır okuduklarımızın, okuyacaklarımızın çoğu.

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 22 - Gündüz Vassaf)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 22 - Gündüz Vassaf)
Fezâ 
06 Şub 16:03 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu dünyada hiçbir şey, kitle kültüründeki kötü zevk kadar bulaşıcı değildir.

Tuhaf Dergi - Sayı 11, KolektifTuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif
Murat Ç 
19 Şub 00:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"...papatya ise gül olmak istiyor. Olduğu yerde mutlu olabilirdi, haberi yok."

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 43 - Tuhaf Dergi, Kalben, Papatya ve Gül)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 43 - Tuhaf Dergi, Kalben, Papatya ve Gül)
Black 
01 Şub 19:12 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Nietzsche sözlüğü
"Sanat, bulanık düşüncenin tülünü yaşamın üzerine gererek, yaşamın görüntüsünü katlanır kılar."

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 9)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 9)
Murat Ç 
19 Şub 00:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"İnsan, bile bile düşmeli bazen."

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 43 - Tuhaf Dergi, Kalben, Papatya ve Gül)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 43 - Tuhaf Dergi, Kalben, Papatya ve Gül)
Murat Ç 
 11 Şub 23:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Yoksullarla beraber oldukça, kendini zengin hissederdin, aptallarla beraber oldukça, zeki."

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 12 - undefined)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 12 - undefined)
kübra 
 10 Şub 21:16 · Kitabı okudu

Metrolarda, otobüslerde kitap okuyanların sayısını, bir ülkenin gelişmişliğinin ölçüsü olarak kabul ederiz kimin ne okuduğuna bakmadan.

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 22 - Kitap Okumasaydık? / Gündüz Vassaf)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (Sayfa 22 - Kitap Okumasaydık? / Gündüz Vassaf)

Ara Güler
İkimiz de yemyeşil, masmavi, kapkara gözlerimizi, o bildik yalnızlık dünyamıza kapadık.

Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (undefined)Tuhaf Dergi - Sayı 11, Kolektif (undefined)