Tuhaf Masallar

8,6/10  (19 Oy) · 
36 okunma  · 
21 beğeni  · 
255 gösterim
Bayan Peregrine onlara kucak açmadan önce, tuhafların hikâyeleri Masallar’da anlatılmıştı. Tuhafların kopan uzuvlarıyla beslenen varlıklı yamyamlar. Çatal dilli bir prenses. İlk ymbrenenin ortaya çıkışı. İşte bunlar, ilk kez Ransom Riggs’in Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisinde bahsi geçen, tuhafların dünyası hakkında bilgileri sakladığı söylenen Tuhaf Masallar’da karşılaşacağınız şaşırtıcı masallardan sadece bazıları. Bayan Peregrine’in öğrencisi ve tuhaf olan her şeyin âlimi 
Millard Nullings tarafından derlenen ve notlandırılan bu yepyeni masallar, sizi tuhafların tarihinin sayfalarını 
karıştırmaya davet ediyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786053756620
 • Çeviri:
  Aslı Dağlı
 • Yayınevi:
  İthali Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yaprak Onur 
 26 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir varmış bir yokmuş, Tuhaf Masallar adında, Yaprak'ın çeviriye gittiği günden beri merakla takip ettiği bir kitap varmış. Gel zaman git zaman, bu kitabın çevirisi ve editörlüğü tamamlanmış, kitap baskı için güzelce hazırlanmış, basılmış ve Yaprak'ın eline geçmiş. Yaprak da elindeki kitabı bitirir bitirmez bir çırpıda onu okuyuvermiş.

Ve kitapla ilgili görüşlerinin tamamını blogunda yayınlamış (https://yaprakonur.wordpress.com/...sallar-ransom-riggs/) ama kısaca şöyle demiş:
Tuhaf Masallar benim için serinin en keyifli kitabı oldu, eğer seriyi tamamını okuyacak kadar beğendiyseniz sakın bu kitabı kaçırmayın. Seriyi okumadınız ama masal seviyorsanız da Tuhaf Masallara bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Cahil Okur 
07 Eki 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Tuhaf Dostumuz Millard Nullings’in (Görünmez olan arkadaş) ağzından yazılan Tuhaf Masallar oldukça hızlı okunabilen bir eser. Bunda hikayelerin akıcılığının büyük bir etkisi olduğu kanısındayım. Öykülerin yanı sıra bu eser için Tuhafların Tarihi demenin de yanlış olmayacağı kanısındayım. Ayrıntılı Yorumum için : http://cahilokur.blogspot.com.tr/...-tuhaf-masallar.html

Simten Çalışıyor 
19 Şub 21:40 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Tuhaf Masallar adından da anlaşıldığı gibi bir sürü masaldan oluşuyor.


Masallardan bazılarını aşırı severken bazıları beni biraz rahatsız etti denilebilir.


BPTÇ kitaplarının yarattığı hava ve o dünya benim favori kitap kurgularımdan biri bu yüzden bu kitabı okurken de o dünyayı ne kadar çok sevdiğimi ve özlediğimi fark ettim. Bir tür özlem giderdim.


Kitaptaki masallar tuhaflara ait olduğu için çok ilgi çekici ve sürükleyiciydi. Her oturuşta bir masal bitirmek garanti çünkü masala başlayınca elinizden bırakamıyorsunuz.


Tuhaflarla ilgili hikayeler okumak bence çok güzeldi. Bazı tuhaflıkların yetenekten çok lanet olabilceğini gördüm.


BPTÇ serisini sevdiyseniz bu yan kitabı da okumanızı kesinlikle öneririm. •

Bu kitapta anlatılan her şey masal ama hepimiz biliyoruz ki masallar bazen gerçekleri anlatmanın en yumuşak yoludur. Kitaptaki bazı masallarda alttan alttan insanlığın kötü huyları verilmişti ve ben bu ayrıntıları da çok sevdim.


Masalları tek tek incelemeyecek olsamda sevdiğim ve okurken gerçekten rahatsız olduğum masallardan bahsedicem;


Sevdiğim, hatta bayıldığım masallar;
Çatal Dilli Prenses.
İlk Ymbryne.
Çekirge.
Denizi Zapt Eden Oğlan.
Bu masallara cidden bayıldım.


Sonuç olarak bu kitabı BPTÇ seven herkese kesinlikle öneririm

Yeliz Kaynakcioglu 
10 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin ikinci kitabını okurken büyük merak uyandırmıştı. Okurken Tuhaflatin tarihine dair bilgiler sunarken aynı zamanda küçük derslerde veriyor

Ayşe Başak Gürel 
13 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Tuhaf Masallar" tuhaf insanlarla ilgili kısa masallardan oluşuyor. Havuzbaşında bir çırpıda okudum. Çok eğlenceliydi. Bitmesini hiç istemedim.Kitapdaki resimleride çok beğendim.Okumanızı tavsiye ederim.

Sevomberkom 
03 Ara 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Tuhaf Masallar beni Bayan Peregrine'ın Tuhaf Çocukları serisi kadar tatmin ve mutlu etmedi.10 masaldan oluşan kitap bana acele ve kar amaçlı olarak yazılmış gibi geldi.Bazı masalların okuyucuya sadece karakterleri ve mekanlar değiştirilerek sunulmuş olması ayrıca bir ironiydi.Bence söylenecek pek fazla söze gerek olmayan ve serinin yanında çok fazla sönük kalan Tuhaf Masallar serinin hatırına belki okunabilir.Dipnot:Geçen günlerde ilk kitabın çıkan filmini de izlemiş olduğum için onun hakkında bir açıklama ekleme istedim.Filmi,serinin başarısının yarısına bile erişemedi gözümde.Final sahnesi ise gerçekten çok gülünçtü.Keyifli okumalar dilerim

yelda sever 
03 Şub 16:16 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

seride anlatılan tuhaf masallara ait özel bir kitap. içindeki çizimler, anlatım dili ve büyülü dünyası ile gerçekten harika. sadece çocuklar mı masal okur canım :) bazen de biz okuyalım değil mi ama :)

Kitaptan 3 Alıntı

Elif Sude 
 03 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Ne yapıyorsun?" diye sormuş kız ona.
"Arkadaşımın suratını zihnime kazıyorum," demiş adam. "Böylece onu ölümde bile hatırlayabilirim.

Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 65 - İthaki Yayınları)Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 65 - İthaki Yayınları)
Cahil Okur 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Belirli bir yetenekte doğmak o yeteneği kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez ve bazı ender durumlarda da katiyetle kullanmamanız gerekir.

Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 145)Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 145)
Cahil Okur 
06 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Önemli olan tek şey, insanların senin hakkında neler düşündüğüdür.

Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 180)Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 180)