Tuhaf Masallar

8,7/10  (14 Oy) · 
23 okunma  · 
13 beğeni  · 
163 gösterim
Bayan Peregrine onlara kucak açmadan önce, tuhafların hikâyeleri Masallar’da anlatılmıştı. Tuhafların kopan uzuvlarıyla beslenen varlıklı yamyamlar. Çatal dilli bir prenses. İlk ymbrenenin ortaya çıkışı. İşte bunlar, ilk kez Ransom Riggs’in Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisinde bahsi geçen, tuhafların dünyası hakkında bilgileri sakladığı söylenen Tuhaf Masallar’da karşılaşacağınız şaşırtıcı masallardan sadece bazıları. Bayan Peregrine’in öğrencisi ve tuhaf olan her şeyin âlimi 
Millard Nullings tarafından derlenen ve notlandırılan bu yepyeni masallar, sizi tuhafların tarihinin sayfalarını 
karıştırmaya davet ediyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786053756620
 • Çeviri:
  Aslı Dağlı
 • Yayınevi:
  İthali Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yaprak Onur 
 26 May 19:20 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir varmış bir yokmuş, Tuhaf Masallar adında, Yaprak'ın çeviriye gittiği günden beri merakla takip ettiği bir kitap varmış. Gel zaman git zaman, bu kitabın çevirisi ve editörlüğü tamamlanmış, kitap baskı için güzelce hazırlanmış, basılmış ve Yaprak'ın eline geçmiş. Yaprak da elindeki kitabı bitirir bitirmez bir çırpıda onu okuyuvermiş.

Ve kitapla ilgili görüşlerinin tamamını blogunda yayınlamış (https://yaprakonur.wordpress.com/...sallar-ransom-riggs/) ama kısaca şöyle demiş:
Tuhaf Masallar benim için serinin en keyifli kitabı oldu, eğer seriyi tamamını okuyacak kadar beğendiyseniz sakın bu kitabı kaçırmayın. Seriyi okumadınız ama masal seviyorsanız da Tuhaf Masallara bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Cahil Okur 
07 Eki 00:05 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Tuhaf Dostumuz Millard Nullings’in (Görünmez olan arkadaş) ağzından yazılan Tuhaf Masallar oldukça hızlı okunabilen bir eser. Bunda hikayelerin akıcılığının büyük bir etkisi olduğu kanısındayım. Öykülerin yanı sıra bu eser için Tuhafların Tarihi demenin de yanlış olmayacağı kanısındayım. Ayrıntılı Yorumum için : http://cahilokur.blogspot.com.tr/...-tuhaf-masallar.html

Serinin ikinci kitabını okurken büyük merak uyandırmıştı. Okurken Tuhaflatin tarihine dair bilgiler sunarken aynı zamanda küçük derslerde veriyor

Ayşe Başak Gürel 
13 Tem 21:09 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Tuhaf Masallar" tuhaf insanlarla ilgili kısa masallardan oluşuyor. Havuzbaşında bir çırpıda okudum. Çok eğlenceliydi. Bitmesini hiç istemedim.Kitapdaki resimleride çok beğendim.Okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan 3 Alıntı

Elif Sude 
 03 Eki 18:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Ne yapıyorsun?" diye sormuş kız ona.
"Arkadaşımın suratını zihnime kazıyorum," demiş adam. "Böylece onu ölümde bile hatırlayabilirim.

Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 65 - İthaki Yayınları)Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 65 - İthaki Yayınları)
Cahil Okur 
06 Eki 23:11 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Belirli bir yetenekte doğmak o yeteneği kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez ve bazı ender durumlarda da katiyetle kullanmamanız gerekir.

Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 145)Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 145)
Cahil Okur 
06 Eki 23:10 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Önemli olan tek şey, insanların senin hakkında neler düşündüğüdür.

Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 180)Tuhaf Masallar, Ransom Riggs (Sayfa 180)