·
Okunma
·
Beğeni
·
58
Gösterim
Adı:
Tüm Benliğinizle Çalışmak
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
176
Format:
Karton kapak
Çeviri:
İlker Gülfidan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mess Yayınları
HBR Serisinin tüm kitapları çok özenli ve yenilikçi. Bu kitapta da kendinizi işinize tam verimle nasıl verirsiniz onu anlatıyor. 8 adet makale yer alıyor. En iyisi İnsani An İş Başında yazısı ile Edward Hallowell'e ait bence. Çalışırken stresten uzaklaşıp, odak noktanızı bulamıyorsanız, yardımı olacaktır bu serilerin.
"Bir araştırma, güçlü sosyal çevreleri olan evli insanların, daha izole yaşayanlara kıyasla, daha düşük sağlık hizmetleri masrafları olduğunu ve aile doktoruna daha az gittiklerini ortaya çıkardı."
"Hiçbir zaman bu adam harika bir çalışan, her zaman sarhoş, demeyiz ama gene de, işi için uykusundan fedakarlık yapan birisini kutlarız."
"Korku bizi var kalma moduna geçirir ve böylece akıcı öğrenmeye ve incelikli anlamaya engel olur. Esneklikten, mizah duygusundan, bilinmeyenle başa çıkma yeteneğinden yoksun bırakılmıştır."
"Pazartesi günü yapılan 16 kilometrelik bir koşu harikadır - ama çarşamba günü yüzdüğünüz ve cumartesi günü de tenis oynadığınız takdirde. Bir başka deyişle, insani anların yaşamınız üzerinde anlamlı bir etkisi olması için, o anları düzenli olarak yaşamalısınız."
"İnsan modern çağın temel değerinin, romancı Milan Kundera'nın teknolojinin modern insana bahşettiği ekstazi olarak tanımladığı, hız olduğunu iddia edebilir. Hız müptelası olarak, daha hızlı gitmemiz mümkün olmadığında bile, bunu istiyoruz. James Gleick, Daha Hızlı:Hemen Her Şeyin İvme Kazanması adlı kitabında asansörlerde boyası silinmiş düğmenin genellikle kapı kapa düğmesi olduğunu alaycı bir şekilde yazıyor."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Tüm Benliğinizle Çalışmak
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
176
Format:
Karton kapak
Çeviri:
İlker Gülfidan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mess Yayınları

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • Evren Erarslan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%100 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0