Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Tüm Yazıları Konuşmaları

Vedat Türkali

Tüm Yazıları Konuşmaları Sözleri ve Alıntıları

Tüm Yazıları Konuşmaları sözleri ve alıntılarını, Tüm Yazıları Konuşmaları kitap alıntılarını, Tüm Yazıları Konuşmaları en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Özgürlük
"Özgürlük her çağda, her toplum için önemli olmuştur ama bizim için var olmak, yok olmak sorunudur. Özgürlük, kendi sorunlarımızı çözmemiz için, rahatça konuşabilmemiz, tartışmamız, memleketin, halkın yararına olan çözümlere varmamız için şart."
Bunu tecrübe ettim.
Patronunuz olan adam sizin en yakınınız hatta kardeş gibi bildiğiniz arkadaşınız da olsa gene oyunun kuralları değişmez.
Reklam
Şeriat gelince !
Hırsızların elini kesmeye kalkacaklar ! Peki o zaman eli kesilmemiş yönetici nasıl bulup da başa geçirecekler ?
Sayfa 262Kitabı okudu
Ülkeyi yağmalayan, yağmalatan tekellerden hiçbirine karşı sorumluluk bağım yok !
Sayfa 179Kitabı okudu
Enflasyonu aşağı çekiyoruz yalanı ile ülkenin kanını sürekli bu tekel kuyularına akıtmak,zam üstüne zam yaparak ülkeyi günden güne bitkin düşürmek doğaldır bu ortamda. Rüşvet, vurgun , yağma, talan, baskı, işkence hepsi doğaldır. Bir tek doğal olmayan şey vardır,o da buna demokrasi adını koymak.
Sayfa 284Kitabı okudu
Reklam
Hepimiz biliriz ki "Zor zanaattır" devrimcilik. Yaman bir kafa, yürek,beden disiplini ister.
Sayfa 104Kitabı okudu
Bizim halkımızda tarihsel nedenlerle oluşmuş, kökenleri belli olan bir pasifizm,bir çekingenlik,bir eziklik var. Hani Nâzım 'ın bir şiiri vardır: "Söylemeye dilim varmıyor ama kabahatim çoğu senin kardeşim. Midye gibisin; Koyun gibisin kardeşim."
15 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.