Tüm Yollarım Sana Çıkıyor

9,5/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
312 gösterim
Bir kadının, 'Hayat bu yolu yürümemi ve tercihlerimi sorgulamamı istedi. Yürüdüm, sorular sordum, düşündüm, öğrendim, büyüdüm, değiştim. Sevmenin ve sevilmenin ne olduğunu, şu hayattaki en önemli şeyin sevgi olduğunu, doğruyu kendim düşünüp sorgulayarak bulmam gerektiğini öğrendim. Ondan önce kendimi mutlu sanırdım. Bir süs havuzuna bırakılmış kuğu gibi nerede olduğumu, niye burada olduğumu sorgulamadan, öğretildiği gibi hep aynı yerde yüzer dururdum. Sebepsiz, amaçsız, şuursuz bir şekilde öğretilen hayatın tekrarında sıkışıp kalmışlığımın farkında bile değildim. Bana takılan at gözlüğümü, tatminkârlığımla sıvayıp, tozpembeye boyamıştım. Herkesin gözünü kör eden aşk benim gözümü açınca, ilk iş o gözlüğü çıkardım. Önce gözlerim kamaştı ama çabuk alıştım. Ayağıma dikenler battı elbet, yoruldum da bu yolda. Ama vazgeçmedim. Ben sevmeyi ve yaşadığım duygular için hayata teşekkür etmeyi seçtim.

Ben onunla bir hayali yaşıyorum sanmıştım.
Rüyadayım sanmıştım.
Meğer o benim uyanışımmış.

Sonradan öğrendim,' dediği, Derin ve Deniz'in anne, baba, eş, evlat, kadın, erkek, tüm sıfatlarından soyunup üzerlerine aşkı giyerek, eğri bir gemiyle çıktıkları seferin düşündüren, sorgulatan hikâyesi...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054737864
 • Yayınevi:
  Dokuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burcu Kırmızıgül (Yazar) 
 08 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Arkadaşım Ayşen Ilgın’ın bu ilk kitabı.Elinize alıp,kapağını incelemeye başladığınızda,yabancı bir yazarın yazdığı,batı rüzgarlarının esip harmanladığı bir aşk hikayesi okuyacağınızı düşünebilirsiniz.Kapağı bunu çağrıştırıyor..Romantizm koktuğu aşikar,kırmızı bir elbise ve naif bir kadın portresi.. Okumaya başlar başlamaz farklı bir dünyanın içerisinde bulacaksınız kendinizi.Derin ve Deniz'le beraber,aşkın vazgeçilmez büyüsüne kapılıp gideceksiniz ve Deniz’in Derin’liklerinde boğulacaksınız.Ayşen'in kaleminden,yüreklere dokunacak,aşkın biraz gerçek,biraz hayalle harmanlanıp,size sunulmuş hali "Tüm Yollarım Sana Çıkıyor".
.
.
Eros’un oku mu?
Kader mi?
Tevafuk mu?
Ya da şans mı?
Onlar bunun ne olduğunu bilmiyorlardı ama boşta bulunup aşık olmuşlardı.Kitapta da böyle diyordu zaten yazarımız.
Aslında hiç başlamaması gereken bir aşkın,bitmesini de belki de kendi kurallarınızı bile unutup istemeyeceksiniz.İnsan psikolojisinin derinine,en sade bir şekilde nasıl inilir göreceksiniz.
Dini,toplum dayatmalarını,imkansızlıkları,örfü,adetleri,ahlak kurallarını defalarca sorgulayacaksınız.Yaşanılan zamanların özümsenerek yaşanılması gerektiğini öğrenip,farkındalık kazanacaksınız.Yalın ve sade bir dille yazılan bu kitapta kendinizi karakterlerin yerine koyup sorgulayacaksınız.Her güzel duygunun olduğu gibi bu aşkında bir sonu vardı tabi ki ama nasıl yazmıştı acaba Ayşen?
Öyle ya aşkın sonu bilinmezdi..
Aşkın tarifini kelimelerle adeta dans ederek yapmış kalemdaşım Ayşen.Beni de, kendi iç dünyasıyla buluşturduğu için teşekkür ediyor ve başarılarının devamlılığını diliyorum.İkinci kitabını da merakla bekliyorum.Yolun açık,okurun bol olsun.Sevgiyle.

Şiir Ceketli Adam 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Değerli dostum ve kalemdaşım Ayşen Ilgın'a ait bu romanı şiddetle tavsiye ediyorum.
Derin ve Deniz'in anne, baba, eş, evlat, kadın, erkek, tüm sıfatlarından soyunup üzerlerine aşkı giyerek, eğri bir gemiyle çıktıkları seferin düşündüren, sorgulatan hikayesi...

Cahil Okur 
19 Oca 00:33 · Kitabı okudu · 96 günde · 8/10 puan

Kitabı elime aldığımda ne yazık ki aklıma gelen ilk şey, kitabın benim için olmadığıydı. Benim için derken, “Benim gibi bir okuyucuya ne verebilir ki?” sorusu takıldı kafama. Lakin okudukça neler kazandığımı gördüm diyebilirim. Detaylı yorumum: https://cahilokur.blogspot.com.tr/...larm-sana-ckyor.html adresinde

Kitaptan 25 Alıntı

Cahil Okur 
16 Oca 20:38 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Fısıldanan sözler, çoğu kere yüksek sesle söylenenden daha uzağa gider.

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 60)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 60)

Bir kahve acılığında şimdi senden kalan aşkın tadı. Uykumu kaçırıyor. Mideme dokunuyor. Seni anlatan kelimeler ağzımda telve tadı bırakıyor. Gel gör ki hatrı büyük, unutulmuyor...

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen BozkuşTüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş
Cahil Okur 
16 Oca 22:48 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Hayat, seçimlerden ve bedellerden ibaretti. Hayatın, bedelini ödemeye hazır olduğun seçimlerindi.

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 368)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 368)
Cahil Okur 
16 Oca 20:47 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İnsan birisinin kokusunu aldıktan sonra ondan vazgeçmesi çok zordu. Ayrı kalsa, uzak düşse de unutamayacağı bir şey varsa o da kokusuydu.

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 265)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 265)
Cahil Okur 
16 Oca 20:46 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Yaşayabileceğin tek bir hayat varken, milyonlarcası kitaplardaydı. Kitaplardaki hayatta teselli, alınacak dersler, notlar, umutlar vardı.

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 214)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 214)
Cahil Okur 
16 Oca 20:40 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Dünyanın her yerinde bir saat altmış dakika, 1 dakika altmış saniye olmasına rağmen zaman, insanın içinde bulunduğu ruh haline göre değişirdi.

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 99)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Sayfa 99)

Kaç yağmur temizleyebilir insanın günahını?
Kaç damla düşmeli,
Günah defterindeki mürekkebi silmek için?

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Dokuz)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Dokuz)

"En güzel arınma,huzur bulma yeridir Duâ etmek.
İnsan duygunun ve hayalin en saf,en samimi haliyle eder duâsını ve inanır.Nasıl olacak kısmıyla ilgilenmez.Onu düşünmez.Ister,olacağına inanır ve bırakır hayatın kollarına.Ve duâlarının gerçek olacağı günü beklemeye başlar.Ve en güzel duâ'da başkası için edilendir."

Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Dokuz)Tüm Yollarım Sana Çıkıyor, Ayşen Bozkuş (Dokuz)
3 /