Tüm Zamanların En Güzel Aşk Hikayesi

8,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
770 gösterim
Yaşamak İstediğiniz Aşk Belki de Yanı Başınızdadır...

..Her şey kediler, cin ve erkekler tarafından neredeyse mahvoluyordu.
Fran'in o gün otuzuncu yaş günüdür ve her şey yolunda gitmektedir. Yakışıklı ve yetenekli erkek arkadaşı cebinde bir yüzükle onu Ritz'e götürecektir. Ama bir şeyler ters gitmeye başlar. Hem de hiç ummadığı kadar ters... Ve gecenin sonunda Fran kendini yatağının içinde, bir elinde ucuz bir brendi şişesi diğer elinde de Michael'ın eski bir çorabına sarınmış ağlarken bulur.

Hayatının neden birden tepetaklak olduğunu anlamaya çalışan Fran, garip bir planla karşı karşıya kalır. Bir tacizci gibi davranacak, Nellie adındaki bir yabancıyı gizlice izleyecek ve her gece cin içmeyi engellemek için o çok sevdiği Cin Perşembelerini iptal edecektir. Ama Fran'in arkadaşlarının daha iyi bir planı vardır. Ve daha eğlenceli görünmektedir.

Kim bilir belki de bu plan hayatının aşkını bulmasını sağlayacaktır. Sonunda arkadaşlarının teklifini kabul eder. İşte tüm zamanların en büyük aşk hikâyesi böyle başlar...
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789752116344
 • Orijinal Adı:
  The Greatest Love Story Of All Time
 • Çeviri:
  Eda Aksan
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
FATMA AKSU 
 15 Ağu 15:56 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tüm Zamanların En Güzel Aşk Hikayesi kitabını okurken yer yer gülecek yer yer düşüneceksiniz.Romantik, neşe ve kahkaha dolu… Kitap romantizmi, dostluğu, cinselliği zekice anlatan gerçek bir romantik komedi diye düşünüyorum. Ayrıca yalın anlatımının yanında zekice esprilerle süslenmiş bu roman... Kitabı elime aldığım gibi bırakamadım ve bir solukta bitirdim.
Fran, sevgilisinin Yani Michael'in 30. yaş gününde kendisine evlenme teklifi edeceğinden emindir. Ama işler beklediği gibi gitmez ve Fran, gecenin sonunda kendini nişanını kutlamak yerine sevgilisi tarafından 3 ay ayrı kalmaları istenmişti yani bir terk edilmiş olarak bulur…
Fran'nin kalbi kırılmıştır günlerce evinden, yatağından çıkmadan yaşar.Tam bir aşk acısı çekmektedir. Fran umutsuz bir vaka gibi görünür. Neyse ki onun mükemmel dostları vardır. Çılgın, ama bir o kadar da sevgi dolu ve iş arkadaşı olan Dave, Leonie ve Stefania. Fran’in daha fazla üzülmesine izin vermezler. Kapıyı kırarak Fran’in evine girerler.
Fran’in arkadaşları çılgınca bir plan yaparlar: 8 Randevu..... Fran öncelikle internette ki bir çöpçatanlık sitesine üye olur ve mesajlar almaya başlar. Plana göre Fran’in 8 farklı günde 8 ayrı erkekle buluşması gerekmektedir. Fran Freddy adında biriyle yazışmaya başlar. uzun süre yazışırlar ve fark eder ki Freddy ile çok ortak noktaları vardır Fran Freddy den çok hoşlanır. Fran Michael'ı geri kazanmakla uğraşmasa ve Onun peşine bir dedektif gibi düşmese ama ne dedektif. Pabucumun dedektifi her şeyi yanlış anlar. Sonunda Michael'i gaeri kazanır Michael Paris te Ona evlenme teklifi eder... Ama aynı zamanda Michael'ın gerçek yüzünü görür. Boşu boşuna o kadar acı çekmiştir.... Arkadaşı Leonie nin sözleri ... TANRI AŞKINA FRAN. SEN ŞU BOKTAN DÜNYADAKİ EN SİNİR BOZUCU İNSANSIN. NEDEN GÖREMİYORSUN? LANET BURNUNUN DİBİNDE Kİ ŞEYİ . NEDEN GÖREMİYORSUN. işte bu sözler Fran'ın gerçekleri görmesini sağlar ... BURNUNUN DİBİNDE Kİ GERÇEK AŞKI...

Asiye Yıldız 
15 Mar 18:46 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Romantik bir hikaye. Aşık olan insanın ruh halini çok güzel anlatmış. Arkadaşlık, dostluk, aşk yanılgısı, gerçek aşk anlatılmış. Beğenerek okudum. Süpriz sona ise bayıldım.

Elif Öksüz 
16 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğlenceli bir roman ama çevirisi o kadar kötü ki, romana yabancılaşıyorsunuz. Çeviri yaparken dümdüz İngilizce'den çevrilmiş ve dolayısıyla Türkçe'de karşılaşmadığımız bazı kullanımlar var. Bir de bağlaç olan de ve da'lara da hiç özen gösterilmemiş, hepsi bitişik yazılmış. Yani son kez editörün elinden geçerken de belli ki hiç özenilmemiş. Çok klasik bir şekilde sonlansa da, sonunda gözleriniz dolabilir.