Tünel Fareleri Harry Bosch Serisi 1

8,8/10  (6 Oy) · 
17 okunma  · 
6 beğeni  · 
509 gösterim
Cinayet Masası dedektifi olarak çalışan Harry Bosch için Mulholland Barajı`nda bulunan ceset sıradan bir vaka değildir.
Billy Meadows, yani ceset, yani "tünel faresi", Harry Bosch`un Vietnam`da omuz omza çarpıştığı, sonraki hayatlarında ayakta kalması için mücadele verdiği biridir.
Bosch, arkadaşıyla o lanet savaşta yeraltı tünellerinden sağ çıkmayı başarmış olsa da şimdi aynı dehşeti tekrar yaşamak üzeredir...
Ancak Meadows`un peşinden izini sürdüğü çeteyi kentin karanlık ve karmaşık yollarında ararken intikam ve adalet, bedeli ne olursa olsun ulaşılması gereken tek amaç olacaktır.
Los Angeles Times gazetesinin emektar polis muhabiri olan Michael Connelly, Karanlık Ay, Bagajdaki Ceset, Betondaki Sarışın ve Hile adlı romanlarının yazarıdır. Tünel Fareleri adlı bu romanıyla Edgar Ödülü`nü kazanmıştır. ...
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  479
 • ISBN:
  9789752104020
 • Orijinal Adı:
  The Black Echo
 • Çeviri:
  Semih Koç
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İlhan DALKIRAN 
03 Tem 17:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ben Bosch serisine maalesef karışık bir sıralamayla okudum. Yeni başlayacak olanlar mutlaka sırasıyla okusun. Her kitap bağımsız olsa da karakterlerle ileride tekrar karşılaşıyoruz. Bu kitapta hem Bosch'u ve geçmişini öğrenirken ileride Bosch'un hayatının önemli bir parçası olacak Eleanor Wish karakteriyle de bu kitapta tanışıyoruz.
Karakterleri tanımanın yanında sürekli bürokrasiyle ve üst rütbedeki polis amirleriyle sorunlar yaşayan Bosch'un bu davranışlarının başlangıcı görmek açısından da oldukça önemli bir roman.

Uğur D. 
 13 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hem serinin ilk romanı ve Bosch'un daha genç daha deli dolu hatta daha da esprili olması hem de Bosch'un geçmişine, kitabın adından da anlaşılacağı üzere Bosch'un Vietnam geçmişine gitmesinden ötürü ile Connelly'nin birkaç romanı ile ayrı bir köşede tuttuğum romandır.