Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer

Hüseyin Kartal

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer Konusu

Tunus, Bir ülke, birçok insan ve birçok olgu... Bilinçsizliğini sömürülmekle, bilincini öldürülmekle ödeyenler... Mansur... Çevresinde dönen evrensel dolaplardan habersiz bir imam... Dini, halkı uyutan afyon, İmamları "Bel'am" kılan sistem içinde... Zehra... Medeniyet ve sosyalizm teraneleri arasında benliğinden kopartılan Rabbe kul oluştan kaçarken kula kulluğa tutulan... Genç bir kız... Küçük lale... Ve Ömer, Çirkefin en sefillerinden, bilincin zirvesine çıkan... Cennet bahçesindeki şehadet lalelerini kanıyla boyayan, Bir Ömer, Yiğit Ömer... Tunus Kıyamında bir şehit Ömer. (Tanıtım Bülteninden)
Tahmini Okuma Süresi: 4 sa. 18 dk.Sayfa Sayısı: 152Yayınlanma Tarihi: Nisan 2009Yayınevi: Çıra Yayınları
ISBN: 9786353126000Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak
Türler:

Puan

8.910 üzerinden
23 Puan · 4 İnceleme

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
fatma️

fatma️

@fatma_acarr0
·
28 Mart 2021 18:21
10/10 puan verdi
Kitabı geçen sene okudum. Abimden almıştım okumak için o önermişti okudum ve gerçekten çok beğendim. Huzur Sokağı tarzında bir kitap. İslamla yeni tanışmış ve kavramış insanların çevresinde bu dine karşı dini yanlış algılayan kişilere karşı mücadelesi anlatılıyor. Dili akıcı konusu sürükleyici ve bazı bölümlerde gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz.
12 etkileşim
Hatiجe

Hatiجe

@Vel_asr
·
05 Mayıs 2020 22:08
10/10 puan verdi
Şehit Ömer, Hüseyin Kartal'ın ilk göz ağrısı, ilk romanı… Şehit Ömer romanını okuyalı sanırım 10 yıldan fazla olmuştur. O zamanlar bu romanı oldukça beğenmiş hatta bazı kısımlarını okurken birçok genç gibi ben de gözyaşlarıma hâkim olamamışımdır. Roman İslamı yeni öğrenmiş ve kavramış olan dürüst insanlar çevresinde yanlışlık birçok çarpıklık ve dini algılamada yaşanan bozukluğa karşı verilen bir mücadeleyi anlatıyor. Romanda geçen olayların ne kadarı hakikatli diye yazara sorulmuş ve cevaben bir çoğunu gerçek olduğunu ve bizzat yaşadığını bazısınıda duyuma göre yazdığını ifade etmiştir. Kitap edebi kaygıdan uzak, basit ve yalı dille yazılmış, kurgulanmış bir eser. Oldukça hızlı akıyor ve bildiğimiz tasvirler ya da olmasını arzuladığımız tasvirler kitapta yok. kitabın edebi amaçlı değil tebliğ amacıyla yazıldığını belirtebiliriz. Kesinlikle okuyunuz ve okuttunuz...
20 etkileşim
Enes Genç

Enes Genç

@Gncenes
·
29 Ocak 2018 13:03
10/10 puan verdi
İlk okuduğum eser. Kapak fotoğrafıyla dikatimi çekmişti Hüseyin Kartalın bu güzel eseri. Çirkefin en sefillerinden, bilincin zirvesine çıkan... Cennet bahçesindeki şehadet lalelerini kanıyla boyayan, Bir Ömeri, Yiğit Ömeri anlatıyor. Hayatı herkese örnek ve ibret olacak bir yapıt. Rabbim Hüseyin abimize rahmetiyle muamele etsin.
6 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 45.2
Erkek% 54.8
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Hüseyin Kartal
Hüseyin KartalYazar, Çevirmen · 6 kitap
1953 Malatya doğumlu olan Hüseyin Kartal uzun yıllar İstanbul, Adıyaman ve İzmir'de yaşamış,daha sonra Malatya'ya dönmüştü. Malatya'da pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 15.08.2013'te vefat eden yazar Hüseyin Kartal'ın mezarı, Malatya Hanımınçiftliği Mezarlığı'ndadır. Evli ve 3 çocuk babası idi. Vefat etmeden önce en son yaptığı iş Ezcümle isimli bir edebiyat dergisini çıkardığı ve derginin genel yayın yönetmenliğini yaptığıdır. Yazar Kartal, Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer, Ve Yollara Günah Diktiler, Sevdama Kurşun Sıktılar, Deli Gömleği, Yetimlerin Sabahı ve Beyoğlu Kabadayısı adlı romanlar ile Kardelen isimli şiir kitabını kaleme almıştı.  

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Mrac D

Mrac D

@Mracd
·
31 Mayıs 21:27
"Allah bu dünyayı imtihan yeri olarak yaratmıştır. Varlık da yoklukta Allah'tandır. Bize düşen en güzel şekilde kulluğumuzu yerine getirmektir. Rabbim bizleri imandan ayırmasın. Allah'a kul olma şerefini hangi dünya malı verebilir?"
3 etkileşim
Rab yolunda bi genç

Rab yolunda bi genç

@_kalbiburukbiyolcu
·
16 Temmuz 2021 15:04
Beni teskin eden tek şey ezan sesi..
12 etkileşim
Hatiجe

Hatiجe

@Vel_asr
·
05 Mayıs 2020 11:11
- Rızkı veren Allah’tır.
57 etkileşim
Mrac D

Mrac D

@Mracd
·
31 Mayıs 23:20
"Müslümanlar namaz kılarak, kafirler safından ayrılıp inananlar safını oluştururlar."
3 etkileşim
Emin

Emin

@Eminarslan1
·
21 Haziran 2021 16:18
-"Ne eylemi?" dedi Ömer. Namaz kılmak, sakal bırakmak ve de insanları İslam'a davet etmek nasıl eylem olabiliyor? Tunus halkının zaten çoğunluğu Müslüman'dırlar. O halde memleketimizde basın yoluyla olsun, diğer yollarla olsun, ala bildiğine Hıristiyanlık ve Masonluk propagandası yapılmakta dır. Nasıl oluyor da sosyalist rejiminiz, din afyondur derken yalnız İslam'ı kastediyor, Müslümanları hedef alıyor. Hayır, sa vunma yapmıyorum. Çünkü suçlu değilim. Uygar olduğunu iddia eden sizler, nasıl oluyor da vücudumdaki işkence izleri du rurken, uygarlıktan bahsedebiliyorsunuz? Benden istenen inan cımın suç olduğunu kabul etmemdir. Oysa benim inancım asalet verir insana, kişilik sahibi yapar. İnsana insanca davranmayı emreder. İnsanları inanç ve düşüncelerinden dolayı suçlamaz.. Ve de kulları, kullara kul olmaktan men eder. Tıpkı siz aydın ge çinenlerin, insanların insanlara kul olmasına karşı çıktığı gibi.
15 etkileşim

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer İletileri

Tümünü gör
Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer
Bu dizeler, Tunus`ta ve Mısır`da on yıllardır süren zulüm düzenine karşı gerçekleşen meşru halk ayaklanmasına ithaf edilmiştir. Her zaman olduğu gibi ateş düştüğü yeri yakacak, Tunuslu anne, Boazizi’nin acısını evinin salonunda küçük torununun ışık saçan gözlerine bakarak ve oğlunun izini onda arayarak dindirmeye çalışacaktır. Sanıyoruz, dünyanın dört bir yanında duyarlı yüreklerin empatisi acılı annenin ikinci tesellisi olacaktır.
Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer
Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer
Hüseyin Kartal
Hüseyin Kartal