Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer

Hüseyin Kartal

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer Sözleri ve Alıntıları

Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer sözleri ve alıntılarını, Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer kitap alıntılarını, Tunus Kıyamında Bir Şehit Ömer en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
-"Ne eylemi?" dedi Ömer. Namaz kılmak, sakal bırakmak ve de insanları İslam'a davet etmek nasıl eylem olabiliyor? Tunus halkının zaten çoğunluğu Müslüman'dırlar. O halde memleketimizde basın yoluyla olsun, diğer yollarla olsun, ala bildiğine Hıristiyanlık ve Masonluk propagandası yapılmakta dır. Nasıl oluyor da sosyalist rejiminiz, din afyondur derken yalnız İslam'ı kastediyor, Müslümanları hedef alıyor. Hayır, sa vunma yapmıyorum. Çünkü suçlu değilim. Uygar olduğunu iddia eden sizler, nasıl oluyor da vücudumdaki işkence izleri du rurken, uygarlıktan bahsedebiliyorsunuz? Benden istenen inan cımın suç olduğunu kabul etmemdir. Oysa benim inancım asalet verir insana, kişilik sahibi yapar. İnsana insanca davranmayı emreder. İnsanları inanç ve düşüncelerinden dolayı suçlamaz.. Ve de kulları, kullara kul olmaktan men eder. Tıpkı siz aydın ge çinenlerin, insanların insanlara kul olmasına karşı çıktığı gibi.
Sayfa 93 - Bengisu
'her bir şehit yeni bir candı unutturulmak istenen İslam'a.. her bir şehit yepyeni bir muştuydu inanan insanlara..
Sayfa 147 - Bengisu yayıncılık
Reklam
Şehit Ömer
Tek çıkar yol: Allah yolu. Tek çare Allah'a kulluk. Tek çare: İslâm.
Şehit
.... Şehadet aslında inan mayanların anladığı anlamda ölüm değil, Allah'ın müjdesiyle bir dirilişti aslında: "Allah yolunda öldürülenlere (şehidlere) ölü demeyiniz. Aksine onlar diridirler. Fakat siz bilemezsiniz." (Bakara; 154) Şehitler destan yazmışlardı geçmiş tarihe... Şehitler anlam kazandırmıştı kıyam sayfalarına... Ve şehitler yazıyorlardı tarihi yeniden... Her bir şehit yeni bir candı unutturulmak istenen mesajıyla İslam'a. Her bir şehit yepyeni bir muştuydu inanan insanlara... Bir sevdaydı yürek yürek büyüyen. Bir sevdaydı kalanlara can veren... Bir sevdaydı toprakla kucaklaşan her bir beden... Ve... "İslam'ı yok edeceğiz" diyenlere Allah'ın bir sürpriziydi şehitler... Onlar kanlarıyla tevhidi kucaklamış, onlar sevdalarıyla Al lah'a can adamış... Onlar... Yürekleriyle altın bir sayfa açmış...
Sayfa 152 - Bengisu
BİR CÜMBÜŞ, BİR ÂLEM...
- "Yeşilse yeşil, çimense çimen, maviyse mavi, denizse deniz... Ne ararsan var! Öylesine doyumlu, güzel mi güzel, harika bir tabiat… Ve inadına çirkinlikler… Muştu, olabildiğine… Bir cümbüş, bir âlem, âlemlerden birisi…"
Reklam
33 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.