Turgut Nereden Koşuyor

7,0/10  (8 Oy) · 
56 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.028 gösterim
Turgut Nereden Koşuyor, Emin Çölaşan'ın en çok satılan kitabı oldu ve Türkiye'yi salladı. Çölaşan bu kitabın devamı olarak Turgut'un Serüveni'ni yazdı. Dünyada ilk kez bir kitabın baştan sona öyküsü bu ikinci kitapta anlatılıyordu.

Şimdi elinizde İki kitap birden var. Turgut Nereden Koşuyor ve Turgut'un Serüveni.
İkincisi, İlkinin devamı.

Türkiye 1980 yılından başlayarak 1993 yılında vefatına kadar -tam 13 yıl boyunca- Turgut Özal tarafından yönetildi. Önce Başbakan, sonra Cumhurbaşkanı kimliği ile. Turgut Özal kimdi? Örneğin izmir genelevinde başına neler gelmişti!.. Ya 'Peygamber soyundan gelen' Semra Hanım! Hanedanın oğulları ve kızları!.. Bunların yaşam öyküsü nasıldı? Nereden nereye koşmuşlardı? Emin Çölaşan'ın Turgut Özal'la film gibi ilişkileri... Ülkemizin bir dönemine damgasını vuran Özal ailesinin ve onların yakın çevresinin öyküsünü anlatan, güldüren, düşündüren, acı ve tatlı, ancak hepsi de ibret verici olaylar dizisi. Okurken sadece Özal hanedanını değil, ülkemizin yakın geçmişiyle birlikte Türkiye siyasetinin gerçeklerini de karşınızda bulacaksınız. Günümüzdeki rezilliklerin ilktohumlarının, toprağa Özal döneminde atıldığını bir kez daha göreceksiniz.

Bilgi Yayınevi, Emin Çölaşan'ın olay yaratan bu iki kitabını sizler için yeniden hazırladı. Yine bir nefeste okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2008
 • Sayfa Sayısı:
  452
 • ISBN:
  9752202603
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Aristokrat İşçi 
04 Nis 19:13 · Kitabı okudu · 3 günde

T. Özakman'ın Cumhuriyet kitaplarından sonra bu kitap bende tam bir şok etkisi yaptı demeliyim. Türk demokrasi tarihine 1950'li yıllarla başlayıp adını yazdırmış isimlerin bu ülkeye ve insanlarına yaptıklarını öğrendikçe, yaşadıkça dış düşmana ihtiyaç mı var diyesi geliyor insanın.

ali sahin 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

turgut özalın ülkemizi mahvediş sürecini anlatan güzel bir belge anı karşımı bir çalışma 24 ocak karalarıyla bir ülkenin ekonomisi nasıl aşağı çekilir ülke emperyalizme nasıl teslim edilir belgesidir turgut özal ayrıca son derece kötü ve işçiye emekçiye düşman birisi oldugunu elektrometal adlı işyeri yöneticisiyken 12 eylül öncesi işçilere ölmeyecek ücret verilmeli daha çok ücret vererek enflasyon azdırılmamalı gibi abuk subuk şeyler söylemiş birisidir. ülkemize özellikle özelleştirme taşeronlaştırma belasınıda musallat etmiş emeklilik başta olmak üzere çalışanların haklarını kırpmak için elinden geleni yapmış biridir ..