Türk Adını Silme Planı Şark Meselesi'nin Son Aşaması

4,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
475 gösterim
Türkiye, bir dönemece girmiştir. Türk'ün adı silinmek istenmektedir. "Türk" bir etnik kimlik olarak gösterilmektedir. "Türk", tarihin hiçbir döneminde etnik kimlik olmamıştır. Her zaman bir "çatı"dır ve çatının altında pek çok oda vardır; bütün odaların kapıları birbirine açılır, geçişler çok rahattır, uzun süre birbirinin odasına otururlar, kaynaşırlar, aynîleşirler. Kitabımızın ekseni "Türk'ü silme" çabasının kaynakları ve niçin Türk'ü silmek? Türk'ü silenler kimlerle benzeşiyor?

Şark Meselesi "Türk"ü yok etmektir. Tarihten beri böyledir. 1878'de Berlin Antlaşması'yla Osmanlı'yı küçülttüler, 1920'de Sevr Antlaşması'yla ülkeyi yok edeceklerdi. Millî Mücadele'yle ancak Anadolu ve Trakya'nın bir bölümü elimizde kaldı. Şimdi ise, içeride insanlarımızı birbirine düşürmek için her yolu deniyorlar. "Türk Adını Silme Planı - Şark Meselesi'nin Son Aşaması" gerçekleri gözler önüne seriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786055218256
 • Yayınevi:
  Parola Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nevai Yürür 
15 Nis 11:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Tüm gerçekleriyle tarih boyunca bazı bölücü şebbihaların “Türk” adını silme çabalarını, başarısızlıklarını anlatan gerçekle yüzleşme imkanını yaşayacağınız güzel bir kitap.