1000Kitap Logosu
Türkan Şoray ile Yüz Yüze

Türkan Şoray ile Yüz Yüze

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

320 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Adı
Türkan Şoray ile Yüz Yüze
Basım
Türkçe · Türkiye · Dharma Yayınları · Ekim 2010 · Karton kapak · 9786055598310
Türkan Şoray 'ın sinemadaki imgesine dönük bir bakışın/sözün yolculuğunu dile getiren bu kitap bir tanıklığı içermektedir. Sinemaya adanmış kırk yılı aşkın bir zaman diliminde izleyicisiyle sıcak, etkili kalıcı bir bağ kuran bir sinema ikonunun yaşamından kesitler bulacağınız bu söyleşi / anlatı kitabında Türkan Şoray 'ı Türkan Şoray yapan koşulların yakından tanığı olacaksınız. Onun sinemadaki yolculuklarının seyrini kendisi için taşıdığı anlamı her bir filminin öyküsünü başlıkla yol alınan zamanlarının anlatımını okuken sizi hatırlayan belleğin izlerine döndürecek bir kitap Türkan Şoray ile yüz yüze. Feridun Andaç'ın Türkan Şoray ile söyleşisine yansıyan sinemayı geniş bir kesime taşıyan "yıldız" imgesinin oluşma öyküsü bi o kadar da bunun taşındığı zamanların içtenlikli anlatımıdır. Türkan Şoray'ı sinema izleyicisi katında etkileyici/ kalıcı kılan onu sinemada tutunduran kendini orada bulan büyüten gerçekliğin neleri içerdiğini anlatıyor bu kitap. Beyazperdeden yansıyan imgesiyle toplumun geniş bir kesiminde kabul gören ve günbegün de bu etkinin sıcak bir bağla geliştiğini anlatan bir sinema ikonunun hayatına tanıklıktır aynı zamanda anlatılanlar. Bir yıldızın iç dünyasına yaşam seyrine bu tutkulu yolculuğuna bakışının kitabıdır. (Tanıtım Bülteninden)
Fiyatlar
fiyat bulunamadı

Okurlar

Kadın
% 63.0
Erkek
% 37.0
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
7.8
10 üzerinden
7 Puan · 3 İnceleme
320 syf.
·
13 günde
Sultan... “Hayran olduğum-beğendiğim-sevdiğim oyuncu” yakıştırmasının onu kesinlikle karşılamadığını biliyorum. Değişik duygularla başladığım kitapta Türkan Hanım ile cici bir sohbet yaptık. Nasıl mı? 13 gündür birlikteyiz, kahve içiyoruz, geçmişten konuşuyoruz ve kitaplardan bahsediyoruz. Evet sevgili Türkan ŞORAY`ın kitapları sevdiğini öğrendim bu sohbetlerin birinde ehh takdir edersiniz ki sevgimi üçe beşe katladı. Kitapları seven biri kötü olur mu hiç ? Çok istemiştim onu okumayı kendi kaleminden Sinemam ve Ben`i duymuştum. Ama bunu okumak nasip oldu. Çok beğendim muhabbetini. Samimiyetini. Kitap en sevdiğim filmlerin afişleri ile doluydu o ayrıca hoştu. Bir de dikkatimi çeken çok önemli birşey vardı. En sevdiğim 6 filmi aynı yıl çekilmiş. "İnsan yetemiyor hiçbir şeye. Hep bir tatminsizlik duygusu yaşıyorum. Bir huzursuzluğum var, kalbimde, bir yerde. Bir şey eksik, bir şeyler yapmalıyım. Ama o ne?..." Türkân Șoray Ve İzzet Günay'ın Türkan Şoray'a dediği gibi… çok eskiden rastlaşacaktık. "Bütün artistler bana hayrandı; ben ise Yılmaz Güney'e... Gözlerine bakamazdım, aşık olacağımdan korkardım."
Türkan Şoray ile Yüz Yüze
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
5/10 puan
ürkan Şoray ile yüzyüze yapılmış bir söyleşi diyebiliriz.Çok fazla özel hayata girilmemiş daha çok sinema yüzü ve kendi kişiliği hakkında konuşulmuş.Kitabın ilerleyen bölümlerinde Selim İleri ve Safa Ünal'da Türkan Şoray'ı ağzından anlatıyor. Yazarımız Feridun Andaç benim Arka Kapak dergisi ile tanıdığım bir yazardı kendisi...Bu tarz "dosya" hazırlama da oldukça yetenekli bir kalem diyebilirim. Bu arada kitap resimlerle de süslendiği için oldukça kolay okunuyor.
Türkan Şoray ile Yüz Yüze
Okuyacaklarıma Ekle
320 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Kitap Türkan Şoray hayranlarının okuması gereken kitaplar arasında. Özellikle baskısı, kitabın sonunda ve bölüm başlarında yer alan fotoğraflar, dergi ve film afişleri çok güzel. Daha önce bilmediğim bir çok şeyi bana söyleyen bir kitap oldu. Ama beni rahatsız eden birçok şey olmadı da değil bu kitapta. Öncelikle yazar kendi düşüncelerini çok fazla işin içine katmış , Türkan Şoray dan çok onun söylediklerini okuyorsunuz. Sorduğu sorular çok tutarsız. Belli başlı bir örüntü de ilerlemiyor. Bir sayfa içerisinde başka bir ilişkiden bahsederken sayfa sonunda başka bir adamla olan evlilikten konu açılmış. Sorular çok kısıtlı hep aynı soruları tekrar tekrar sormuş. Kitabı önceden incelemedim böylece sayfalar arasında ve kitap sonunda gördüğüm her fotoğraf beni heyecanlandırdı. Türkan Şoray ise her zamanki gibi sıcak ve samimi haliyle sorulan soruları yanıtlamıştı.
Türkan Şoray ile Yüz Yüze
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.