Türkiye Halk Kurtuluş Parti-Cephesi (THKP-C)

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
554 gösterim
"... biz Marksizmi entelektüel gevezelik ve dünya devrimci hareketinin trafik polisliğni yapmak için okuyup öğrenmiyoruz. Biz dünyayı değiştirmek için, dünyanın Türkiye'sinde devrim yapmak için marksizmi öğreniyoruz" (iddianame 1, say. 13)

"İşte biçim ile özü birbirine karıştıran, öz yerine biçimde kesinkes ilkeler arayarak dünya devrimci hareketinin Trafik Polisliğini yapmaya kalkanların teoride sonu metafiziğin bataklığında kulaç atmaktadır." (Aydınlık 20)

".. Gerçek anlamda birlik, bilimsel sosyalizmin temeli üzerinde kurulabilir. Birlik, şu veya bu kişinin etrafında kümelenmek değildir. Hareketin birliği, leninizmin ilkeleri üzerinde birliktir." (A.S.D.' ye açık mektup broşüründen)

"Ne yardan, ne yerden diyerek, ne marksistlikten vazgeçen, e de bunun gereklerini böyle bir ülkede yerine getirebilecek niteliklere sahip olan, korkak, tabansız, pasifist küçük burjuva entelektüel bozuntularının marksist akımdaki bozguncu düşüncelerin temelinde ülkenin bugünkü koşullarının zorluğunu aramak gerekir." (Aydınlık 15)
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 1988
 • Sayfa Sayısı:
  478
 • ISBN:
  9757530042
 • Yayınevi:
  Yar Yayınları
 • Kitabın Türü: