Türkiye'nin Etnik Yapısı Halkımızın Kökenleri ve Gerçekler

7,4/10  (8 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
412 gösterim
"A. Tayyar Önder'in 5 yıllık araştırması (Kürtler) hemen tüm malzemeyi önümüze koyuyor." "Farklı ülkelerden ünlü araştırmacıların savları incelenmiş. Bulgular sergilenmiş..."
"Araştırmadaki bazı önemli noktaları Cumhuriyet okurları ile paylaşmak gerektiğine inanıyorum. Çünkü bunlar her bilinçli yurttaşın bilmesi ve üzerinde düşünmesi gereken şeyler."
-Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı-

"Eseriniz, sadece şimdiki yaşayanlara değil, gelecek nesillere de ne olduklarını bilmeleri konusunda bir kaynak olarak hak ettiği yeri alacaktır. İnanılmaz derecede, gerçekleri çarptırarak ülkemiz insanlarının kafasını bulandıran, kasıtlı ve maksatlı yayınlarla geleceğimizi karartanlara büyük bir darbe vuracak olan eseriniz için sizi en samimi dileklerimle kutlarım."
-Prof Dr.Lütfi Baş-

"Ben hayatımda bu kadar ilmi verilere, ilmi noktalara değinerek yazılan bir kitap okuduğumu pek hatırlamıyorum. Sn. Ali Tayyar Önder'in kitabı gerçek bir ilmi eser."
-E. Org. Kemal Yavuz-

"Türkiye'nin Etnik Yapısı- Halkımızın Kökeni ve Gerçekler kitabının yazarı Ali Tayyar Önder, böyle bir bilim adamı, bölünme tehlikesi içinde olan başka bir ülkede yaşıyor olsa idi, ayağı yere değmezdi. Hergün bir ekranda halkı aydınlatırken görürdük onu."
-Nejdet Sevinç-
(Tanıtım Bülteninden)
Muhammet Çelik 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Konu olarak önemli bir mevzuyu içeren bir kitap. İçinde detaya inerek konuyu incelemiş. Tabi bu detaylar bir o kadar da yanlışlığı yanında getirmiş. Ama genelinde doğru tespitler ve bilgiler mevcut.

Kitabın en kötü yanı çok tekrarlı cümle olması. Tek tek incelerken köy isimleri gibi detayları da çok abartılı işliyor olması okuyucuyu sıkıyor.

İçindeki bazı çok önemli bilginin yanında doğru olmadığını düşündüren bilgiler olması kitabın ağırlığını azaltıyor.

Demir Fesar 
 11 Mar 2016 · Kitabı okudu · 31 günde · 7/10 puan

Kitabın konusuna bakıldığında dünyanın en gereksiz kitabı olarak görülebilir. Tabi ki insanların etnik kökenine bakarak hareket etmek son derece yanlıştır. Fakat bulunduğumuz coğrafyada yaşayanları öğrenmekte bir ihtiyaçtır. Bu kitapta çok fazla ayrıntıya girilmişse de şaşırtıcı bilgilerle karşılaşıyorsunuz. Okumakta fayda olduğunu düşünüyorum.