Türklerin Kültür Tarihi

9,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
503 gösterim
TÜRKLERİN KÜLTÜR TARİHİNE İLİŞKİN ARADIĞINIZ HERŞEYİ BULABİLECEĞİNİZ BİR BAŞUCU KİTABI..Türkler, tarihteki en köklü ve zengin kültüre sahip milletlerden biridir. Türklerin geniş bir coğrafyaya yayılan geçmişleri, tarihi süreç içerisinde Türk kültürünü derinleştirmiş ve Türklere diğer milletler arasında ayrıcalıklı bir yer kazandırmıştır. Kültürel zenginliğimizi ortaya koymak, hem Türk tarihine ışık tutacak hem de milli birlik ve beraberliğimizi canlandıracaktır. Kültür bağlarımız, milletimizi güçlü kılan, dış tehditlere karşı birlik ve beraberlik ruhunu ayakta tutan unsurlardan biridir. Türk kültürünün yabancı kültürler arasında yok olmasına izin vermemek, ancak geçmişimizi tanımakla mümkündür. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür." sözüyle de dikkat çektiği gibi, Türk toplumunun kültürel mirasına sahip çıkması son derece önemlidir. Elinizdeki kitap, Türklerin uzun geçmişinden gelen kültürel zenginliğini tanıtmak amacıyla kaleme alınmıştır. Çünkü Türklerin daha büyük başarılara imza atabilmeleri, Türk medeniyetini, kültürünü ve tarihini yakından tanıyıp yaşatmalarına bağlıdır. Kitap boyunca, Türk tarihinin ışığında, Türklerin kültürel mirası, Türk kültürünün geçmişten günümüze değişimi ve gelişimi genel hatlarıyla gözler önüne serilmektedir. Okumanın, öğrenmenin ve milli kültürümüze sahip çıkmayı bu kitapla bir zevk haline dönüştüğünü göreceksiniz.
Beyza Yuksel 
29 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Tarihimiz ile ilgili kitap okumayı çok seviyorum. Hele bu kitapta her konuyla ilgili bilgi bulabilirsiniz. Türklerde Bilim, Türklerde Tiyatro gibi neredeyse her konu var. Okumak çok keyifliydi özellikle resimlerle.
Keşke hep eskiden olduğu gibi kalsaydık. Diyor ki 4 ayda 4 hırsızlık vakası bile olmazdı. Zaten hep eski Türkler zamanında yaşamak istemiştim. Özellikle Orta Asya'da çadırlarda, at üstünde.. Hüzünlendim yine.
Okumaktan keyif alacağınız bir eser Türkler hakkında yabancılar ağzından duyulan sözler de bir hayli gurur verici.