Tutku Oyunları Georgian Serisi 2

8,0/10  (10 Oy) · 
28 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.115 gösterim
Oyunlar her zaman masum olmayabilir. Ve işin içine tutku girince tüm kurallar değişir… Doyumsuz arzularıyla nam salmış ünlü korsan Christopher, hapisten çıkarak yeniden özgürlüğüne kavuşur. Ama bu özgürlüğün bir bedeli vardır: En az kendisi kadar zalim bir kadını baştan çıkarıp onu tutku dolu bir oyuna çekmesi gerekmektedir.

Masumiyetten çok uzak olan Leydi Maria, Christopher'ın daima bir adım önündedir. Yine de bu durum çekici bakışlardan, ateşli öpücüklerden ya da genç adamın cazibesinden zevk almadığı anlamına gelmemektedir. Asla duygularıyla hareket etmeyen Maria, hayatının aşkını bulup kendini ona teslim etmeyi aklının ucundan bile geçirmiyordur… Ta ki iki tarafın da birbirini kandırdığı bu tutku oyununa kadar.

"Day seksi entrikaları karakterler arasındaki kimyayla birleştirip oldukça duygusal, tutkulu bir roman ortaya çıkarmış."
-Booklist-

"Day merak uyandıran entrikalarla okurları heyecanlandırmakla kalmıyor, onları güçlü bir hikâyeyle sarmalayıp kendine tutsak ediyor."
-Romantic Times Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053433507
 • Orijinal Adı:
  Passion for the Game
 • Çeviri:
  Müge Kocaman Özçelik
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
PINAR DEĞİRMENCİ 
13 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kadını artık çözdüm sanırım. Nasıl yazdığını neleri önemsediiğni
Yazarın ismini vermeden okusam hemen tanırım neyse
Kitapta John ve kara dul hikayesini beğendim ama Amelia ile Colin hikayesine aşık oldum minik dokunaklı bir hikaye içinde hikaye olmuş. Naifti ikisi daha sevecendi yani ama John tahmin edildiği üzere tutku yüklü bir adamdı ve istediğini alan karekterlere önem veriyor yazarımız . Kitap hoştu akıcıydı ve benim bu başladığım şeyi bitirme arzusu ile tüm seri bitecek sanırım :)

Maggie 
21 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kitabı büyük bir heyecanla almış olsam da okurken fazlasıyla hayal kırıklığına uğradım.

Hadi bir, olmadı iki karakter, ama arkadaş karakterlerin hepsi mi çıkarcı olur? Özellikle kitapta en çok canımı sıkan konu, sırf bir bilgi almak için bütün karakterler mutlaka biriyle veya birkaç kişiyle yattı. Her ne kadar o dönemlerde bu normal olsa da ben aşırı rahatsız oldum bu durumdan.

Bazı yerlerde kitap beni baya bunalttı. Bunu aşırı entrikalı olmasına bağlıyorum.

Baş karakterlere bir türlü ısınamadım. Maria'nın neden böyle davrandığını anlasam da Christopher'ın sebepleri bana mantıksız geldi.

Kitapta en iyi yönü Simon ve Amelia idi. Ben Simon'u biraz daha sert karakterli biri olarak düşünmüştüm ama yumuşak tarafını göstermekten çekinmemesi beni Simon'a bağladı diyebilirim. Şu an onun kitabını çok merak ediyorum. Amelia ise çok tatlı ve masumdu ama Colin'den baya çekti garibim.

Simon ve Amelia hatrına 7 verdim yoksa bana göre bu kitabın puanı 4 bence.

Nur D. 
19 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

İlk kitapta Marcus Ashford'un peşinde olduğu Christopher St. John bu kitaptaki erkek karakterdi. Kız karakterimiz Maria namı-diğer Kara Dul; kocalarını mezara koymuş, güçlü ve güzel bir kadın. Fakat aslında üvey babası iplerini elinde tutuyor. Maria'nın üvey babası yüzünden Christopher'a yanaşması gerekirken Christopher'ın da kendi hayatına karşılık Maria'nın hayatının söz konusu olduğu bir görev için ona yaklaşması gerekiyordur. Bu zorlu ve güçlü ikili bir araya gelirse de tozu dumana katarlar tabii.

Sylvia Day farklı karakterler oluşturmakta çok yetenekli. Kitabın ve serinin konusuna zaten diyecek laf yok. Yazar karakterler ve hikayeler arasındaki bağlantıyı da çok iyi kurmuş. Seriyi yılın başında arka arkaya (hatta neredeyse iç içe) okuduğumdan serinin gittikçe daha iyi olduğunu da söyleyebilirim!

Kitaptan 1 Alıntı

Saygı
Saygı, sadece burada değil, dünyanın her yerinde kişinin kendisi tarafından elde edilir. Kimse sana sırf işini hakkıyla yapan, hoş birisi olduğun için saygı duymaz. Gerçekte pek çok ahmak, sırf bu kendisinin en doğal haklıymış gibi davrandığı için saygı görür.

Tutku Oyunları, Sylvia Day (Sayfa 35)Tutku Oyunları, Sylvia Day (Sayfa 35)