1000Kitap Logosu
Tutkunun Sırrı
Tutkunun Sırrı
Tutkunun Sırrı

Tutkunun Sırrı

Secrets Serisi 1

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.5
32 Kişi
73
Okunma
18
Beğeni
1.944
Gösterim
384 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 10 sa. 53 dk.
Adı
Tutkunun Sırrı (Secrets Serisi 1)
Basım
Türkçe · Türkiye · Nemesis Kitap · Nisan 2014 · Karton kapak · 9786055092733
Orijinal adı
Seven Secrets of Seduction
Tutkuya giden yolu açmak için küçük bir tuzak kurabilirsiniz; romantik bir aşk tuzağı… İyi eğitimli olmasına rağmen sosyetenin bir parçası olma fikrinden hoşlanmayan Miranda Chase, günlerini amcasının kitapçısında çalışarak geçirmekteydi. Çalıştığı kadar okumaya fırsat bulduğu için de memnundu. Bir gün, inanılmaz derecede sürükleyici bir aşk hikâyesini okurken kafasını kaldırdığında, karşısında onu gördü: Vikont, Maximilian Downing. Bu karşılaşma sadece bir tesadüf müydü yoksa kurulmuş, romantik bir tuzak mı? (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,23
6.5
10 üzerinden
32 Puan · 9 İnceleme
Maggie
Tutkunun Sırrı'ı inceledi.
384 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Miranda Chase amcasının kütüphanesinde çalışan, dış dünyayla bağlantısı fazla olamayan kitap kurdu bir hanımdır. Bir gün mektup arkadaşından aldığı, başka baskısı olmayan bir kitabı okurken bir müşteri gelip ona kitap sorar. Ancak Miranda kendini okuduğu kitaba fazlasıyla kaptırdığı için müşteriyle pek ilgilenmez, zaten normalde müşteriler de Miranda ile ilgilenmezler. Ancak müşteri ona seks içerikli bir kitap sorunca kızımız neye uğradığını şaşırır ve kafasını kitaptan kaldırır. Karşısında gayet çekici bir adam görür. Ve kızımız adamın ilgisini çekmiştir. Zaman içinde öğrenir ki aslında o Vikont Maximilian Downing'tir. Maxim, Miranda'dan kendi kütüphanesini düzenlemesini isteyince asıl olaylar başlar. Şimdi buraya kadar her şey güzel, konuya bakınca biraz Julia Quinn tarzı bir kitap bekliyor insan yani komik anların yaşanmasını ancak bunu bir gram kadar dahi bulamamak çok üzücüydü. Yazar sürekli Miranda'yı anlatıp durmuş. Çok çok az Maxim'i anlatıyor. Yan karakterler zaten çok yüzeysel anlatılmış. Kitabın arka kapağında şöyle bir cümle geçiyor: "Sosyetenin bir parçası olma fikrinden hoşlanmayan Miranda Chase". Yalnız kızımız aristokrat kızı değil, bildiğimiz bizim gibi insan. Cinsel sahneler çok olmasa da imalar az değildi. Normalde bundan pek rahatsız olmam ama sıkıcı olan bir kitabı bu unsur daha da sıkıcı bir hale getirmiş. Artık yazardan mı yoka yayın evinden mi bilmiyorum ancak okuduğum bazı yerleri anlamakta zorluk çektim. Miranda'nın iki tane mektup arkadaşı var. Maxim'in aslında Miranda'nın mektup arkadaşlarından biri olduğunu anladım. Ancak diğerinin de o olması şaşırtmadı değil. Ve bu iyi anlamda diyebilirim. Sanırım en sevdiğim yön kapağı diyebilirim.
Tutkunun Sırrı
6.5/10
· 73 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
tamadres
Sponsorlu
İthaki Tek Fiyat Kampanyası
📚 İthaki Yayın Grubu'nun Seçili Kitaplarında Tek Fiyat 14,90 TL! Kampanyayı incelemek hemen tıkla 👉🏼 bit.ly/3yQmI22
4
1.419
Triganis
Tutkunun Sırrı'ı inceledi.
384 syf.
·
7/10 puan
Secrets serisinin ilk kitabı kendileri toplamda 3 kitaplık bır seri bu baglantılı değil ama bence ozellıkle 2 ve 3 ard arda ıyı olur . İyi eğitimli, ancak asil toplumun bir parçası olmayan Miranda Chase amcasının kitapçıda çalışıyor.Bir gün sinir bozucu, kafa karıştırıcı, şeytani bir adam dükkana girer ve Miranda'nın hayatını alt üst etmeye başlar. Miranda'nın bilmediği, kötü şöhretli ama gizemli Viscount Downing'dir. Kitap uzun zamandır gördüğüm en iyi açılış bölümlerinden birine sahipti ki çiftlerin ilk karşılaşma anları benim için önemlidir :) Downing, kendisiyle zeka ve zeka açısından rekabet edebileceğini bilerek, Miranda'nın kafasını karıştırmak ve uyandırmak için ima ve çift anlamlar kullanarak, baştan çıkarmasında kelimeleri kullanır. Miranda, ilk başta kendini aşağılık bir dükkân kızıyla eğlendirmeye çalıştığına inansa da, Downing ona değerini pek çok incelikli ama güçlü ve dokunaklı yollarla gösterir. Miranda zeki, mantıklı ve pragmatik bir karakterdir; bu karanlık, güçlü adamın dikkatini tamamen çekmiş olması tamamen anlaşılabilir bir şekilde yazılmıştır. İkisini de sevdim. Miranda, harika seyahat ve heyecan hayalleri olan amcasının kitabevinde bir tezgahtar kızdır, ancak gerçek şeye erişemediğini ve onun yerine kitaplara bel bağladığını fark eder. Max, toplumdaki Bay Kötü Çocuktur, her zaman skandala yatkın ailesiyle birlikte dedikodu sayfalarında yer alır ve dayanılmaz derecede gizemli, tehlikeli ve çekici. Kitap esasen bu iki karakterin "olması gereken" kişiler haline gelmeleri ve gerçek benliklerini Açığa vurmaları hakkında. Her biri diğerindeki inanılmaz potansiyeli görseler de kendi içlerinde göremezler. Yan karakterlere abuk subuk ilave olaylara cok dalmayan ayarında tutan guzel bır kitaptı tavsiye ederim :)
Tutkunun Sırrı
6.5/10
· 73 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Seda Köktürk
Tutkunun Sırrı'ı inceledi.
384 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
Yazarın kaleme aldığı bu hikaye 1800'lü yılların Londra'sında geçen tarihsel romantizmi aktarıyor. Daha çok diyaloglar üzerine kurulu olan romanda ana karakterlerden biri sosyeteden uzak fakat iyi eğitim görmüş, amcasının kitapçısında tezgahtarlık yapan, kararlı, gerçekçi ve güçlü kişiliği ile beni etkileyen zeki Miranda ve diğeri de, zamanın sosyetesinde onemli yeri olan, zengin, karmaşık aile ilişkileri ile dedikodu sayfalarında boy gösteren, gizemli, etkileyici ve çevresindeki tüm kadınları baştan çıkartmaya meyilli Kont Maximilan. İki karakterde birbirinden karmasik fakat ikiside bir o kadar aşk için yaşayan kişiler. Miranda'nın zekası Maximilan'nın tüm baştan çıkarma oyunlarını tersine çeviriyor ve bizlere gerçek tutkunun kapılarını açıyor. Bu kitap Sırlar serisinin ilki ve beni güçlü karakterleri, şiirsel anlatımıyla öyle bağladı ki yazarın bu serideki diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.
Tutkunun Sırrı
6.5/10
· 73 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3