Tutkuyla Yaşamak

8,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
543 gösterim
Neden tekrar bir çocuk gibi korkusuz ve coşkulu olmuyorsun, istediğin her şeyi yapabileceğini düşünmüyorsun? Neden hayatın boyunca kendini bir kürek mahkumu gibi hissedesin ki? Neden kendini inkar edeceksin, içindeki coşkuyu ve başarma arzusunu hapsedeceksin? Neden hayatında kendini bir an olsun serbest bırakmıyor, kuşlar kadar özgür olmuyorsun? Neden geçmişin karabulutlarının seni takip etmesine izin veriyorsun? Neden güneşin o içimizi ısıtan ışıltısını yüreğinde hissetmeyesin?
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2005
 • Sayfa Sayısı:
  80
 • ISBN:
  9789759844554
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 6 Alıntı

İnsanların hayattan istediklerini alamamalarının nedeni, genellikle ne istediklerini bilmemeleridir.

Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 39 - Tutku Yayınevi)Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 39 - Tutku Yayınevi)

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Kimseyle yarışmayın. Başkalarını boşverin, kendinizle yarışın. Kendinizi sadece kendinizle kıyaslayın. Bugün, düne göre ileride misiniz? Önemli olan bu. Başkalarının başarılarından ders alın ama gözünüzde büyütmeyin. Önemli olan nerede olduğunuz değil, nereye doğru gittiğinizdir.

Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 65 - Tutku Yayınevi)Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 65 - Tutku Yayınevi)

Bir şeyler başarmak istiyorsanız, sizin de köprülerinizi ve gemilerinizi yakmanız gerekiyor. Geri dönme olasılığını ve başarmama ihtimalini ortadan kaldırmalısınız.

Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 9 - Tutku Yayınevi)Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 9 - Tutku Yayınevi)

Sıradan insanlar bir başarı abidesine dönüşebilirler, sadece çalışıp vazgeçmezlerse. Zeki olma konusuna takılmayın. Sıkı çalışmaya, sabıra ve kararlılığa güvenin. Her şeyi yapabilirsiniz, eğer yeterince peşinden giderseniz. Bütün gücünüzü ortaya koyun. Yapılabilecek her hatayı yaptıysanız da, zorlamaya devam edin. Kazanabilmenin tek yolu dayanabilmektir.

Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 72 - Tutku Yayınevi)Tutkuyla Yaşamak, Cengiz Erşahin (Sayfa 72 - Tutku Yayınevi)