1000Kitap Logosu
Tutsak Çalı Kuşu
Tutsak Çalı Kuşu
Tutsak Çalı Kuşu

Tutsak Çalı Kuşu

Lanet Üçlemesi 1

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
28 Kişi
67
Okunma
23
Beğeni
540
Gösterim
448 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 12 sa. 42 dk.
Adı
Tutsak Çalı Kuşu (Lanet Üçlemesi 1)
Basım
Türkçe · Türkiye · Aspendos Yayıncılık · Kasım 2016 · Karton kapak · 9786059641128
Bir cadının laneti, trolleri beş yüzyıl boyunca dağın altındaki şehirlerine hapsetmiştir. Cécile de Troyes kaçırılıp dağın altındaki şehre götürüldüğünde, trollerin laneti bozmak için ona güvendiğini anlar. Cécile'in aklında ise tek bir şey vardır: Oradan kaçmak. Ancak troller zeki, hızlı ve insanüstü güçlere sahip yaratıklardır. Cécile, doğru fırsatı sabırla beklemek zorundadır. Cécile, trollerle zaman geçirdikçe, içinde bulundukları zor durumu anlamaya başlar ve gittikçe büyüyen bir ayaklanmadan haberdar olur. Belki de Cécile, isyanın başarılı olması için trollerin tam da ihtiyaç duydukları kişidir.
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺27,07
8.2
10 üzerinden
28 Puan · 6 İnceleme
Gül K
Tutsak Çalı Kuşu'yu inceledi.
448 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Kitabı övenler, kitabı yetersiz bulanlar olarak ikiye ayrılmış. Bana göre kurgu daha önce okumadığım bir temaydı. Aşina olmadığım bir türü anlatıyordu yani. Cadı olayı hariç. Acaba troller ne? İnsanlar onlara bu ismi vermiş ama asıl isimleri başkaymış bunu merak ediyorum. Cécile geri dönecek mi? Güçlerini keşfedecek mi? Cadıyı öldürecek ve laneti kaldıracak mı? Hepsi ve daha fazlası için tabi ki 2.kitabı okuyacagım.. tavsiye ederim bu arada ben sevdim karakterleri :)
Tutsak Çalı Kuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Kitapzede
Tutsak Çalı Kuşu'yu inceledi.
448 syf.
·
Puan vermedi
Ne diyim arkadaş kaçış edebiyatı boyumu devirsin, seviyorum, vazgeçmiyorum.Tutsak Çalıkuşu, Aspendos yayindan. Ben sevdim, yazar kuş mu kondurmuş, eşsiz bir konu mu yakalamış, emsalsiz mi, hayır. Distopik, apokaliptik falan filan, fantastiğin alt türlerinden değil. Bilindik konu, şimdilik iki ırk arasında (işaretler bariz, ırklar sonraki kitaplarda kuvvetle muhtemel çoğalacak) üstün olarak bahsi geçen ırkın hiyerarşisi. Yine kast sistemi. Ve yine maalesef karakterlerin yaşça çok genç olması. Galiba o gözü karalık, uğruna ölme halleri anca o kadar gençken olası geldiğinden böyle. Karakterleri sevdim, sempatikler aşina olduğum bi konu olmasına rağmen keyifle okudum. Söylemeyi unuttum, elbette seri☺ lanet üçlemesinin ilk kitabı. Kusuru nedir derseniz de, imla neredeyse yok. Matbaa kusuru mudur, redaksiyon mu, ama beni ara ara kitaptan koparttı. Hele bi 500 yil 5000 yil durumu var, belki on defa farklı tarih yazılmış eeee yeter bu ne yahu dedim. Aspendos diğer baskılarda bu sorunu giderirse, kitap öneri listemde.
Tutsak Çalı Kuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Semra
Tutsak Çalı Kuşu'yu inceledi.
448 syf.
·
3 günde
Açıkçası çok büyük ön yargıyla başladım okumaya. Ama yazarın yarattığı dünya o kadar çok hoşuma gitti ki elimden bırakamadım ve hemen ikinci kitabını aldım. Üçüncü kitap henüz çevrilmemiş maalesef. Olaylar trolleri bir dağın altında hapis kalmaları için lanetleyen bir cadı yüzünden baş karakterimiz olan Cecile'in laneti bozmak için troller tarafından dağın altına kaçırılmasıyla başlıyor. Lanetin kalkması için trollerin varisi Tristan ve laneti kaldıracağına inanılan insan(mı acaba :)) bir kız yani Cecile ile evlenmesi gerektiği düşünülmektedir. Aslında öyle olmalıydı da ama bir şey bunu engelledi acaba o şey neydi? :) Olayların nasıl geliştiğine akıl sır erdiremeyebilirsiniz ama güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Klişe gibi gelebilir sizlere ama benim hoşuma gitti. Okumanızı tavsiye ederim ama birinci kitabı alırken ikinciyi de almayı unutmayın yoksa meraktan çatlıyorsunuz :) İyi okumalar dilerim.
Tutsak Çalı Kuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
1