Üç Silahşörler 2 Yirmi Yıl Sonra

8,8/10  (5 Oy) · 
17 okunma  · 
4 beğeni  · 
928 gösterim
Fransa zayıflamış, Kral'ın otoritesi sarsılmaya yüz tutmuş, gitgide güçlenmekte olan senyörler ortalığı karıştırmaya başlamış, düşmanlar sınıra dayanmıştı. Gerçekten zordu durum. Richelieu'dan sonra Kardinal olan Mazarin, halkı ağır vergilerle eziyor, elinde ruhundan başka bir şey kalmayan, ruhunu haraç-mezat satamayacağı için zafer öyküleriyle uyutulup, sabırlı olmaya davet edilen, zafer taçlarının karın doyuracak et ve ekmek olmadığını bilen halk da uzun süredir homurdanıyordu.
Bütün zamanların en becerikli silahşörleri Athos, Porthos, Aramis ve d'Artgnan yirmi yıl sonra tekrar bir araya geldiklerinde Fransa'nın durumu böyleydi. Artık o kadar genç değildiler ama şövalyeliğin bütün üstün özelliklerine ve tabii romantizmin maharetlerine hala sahiptiler. Zaman her birini bambaşka yerlere ve yaşam tarzına savurmuştu ama hiçbir zama yokedilemeyen "silahşörlük ruhu" yollarını yine kesiştirmişti. Düşmanlarının onları alt edebilmesi için yine imkansızın sınırlarını zorlamaları gerekiyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2000
 • Sayfa Sayısı:
  535
 • ISBN:
  9799753293128
 • Orijinal Adı:
  Les Trois Mousquetaires
 • Çeviri:
  İsmail Yerguz
 • Yayınevi:
  Oğlak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
22 Şub 10:21 · Kitabı okudu · 38 günde · Puan vermedi

Spoi içerebilir.Blogumdan alıntılama yapıyorum.Bilgilerinize.Fransa otoritesi zayıflamış,gitgide güçlenmeye başlayan otoriteler ile birlikte düşmanlar saldırmaya başlamıştır.Bütün zamanların en becerikli silahşörleri Antos,Patos,Aramis ve Dartayan eskisi kadar becerikli değillerdir.Ve tekrar bir araya geldiklerinde ise Fransa bu durumdadır.Şövalyeliğin yanına birde romantizmi ekleyen bu şövalyelerin yolu kesişmiş ve imkansızın sınırlarını zorlamaya başlamışlardır.Peki bu şövalyler sınırların zorluğunu aşabilecekler miydi?