Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı

9,0/10  (2 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
601 gösterim
Şüphesiz ki dua candır! Gene şüphesiz ki ona dua edenler makarnanın en güzeliyle, striptizci kızlar ve cillop oğlanlarla, biranın en soğuğu ve köpüklüsüyle ödüllendirilecektir!

E o zaman, neden dua edenlerden olmayasınız?
Ramen
Mustafa Adem 
28 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5 günde

Pastafaryan inancının eski ve yeni ahidinin birleşmiş kitabı. Henderson ve birkaç arkadaşının idari kurumlara yazdığı ve diğer pastafaryanlardan aldıkları mektuplar ve kadim zaman hikayeleri kitabın büyük bölümünü oluşturuyor. Bazen okuduklarınızı anlayamasanız da, ki aradaki kültür farklılıkları yapılmış esprileri anlamamızı zorlaştırıyor, kitap genel olarak güzel. Hicvin bir şeyleri nasıl değiştirebileceğine iyi bir örnek teşkil ediyor Pastafaryanlar..

Kitaptan 8 Alıntı

Vedat 
22 Nis 00:45 · Kitabı okudu

Bölüm 4
1 Kaptan Black Bob, bir Ninja saldırısına karşı güç bela zafere ulaştıktan sonra gemisine geri döndü. 2 Çok sayıda tayfasını kaybetmişti ve çok mutsuzdu. 3 Dua etmeye başladı: "Ey leziz Uçan Spagetti Canavarı, bu yıkımın bizim hatamızın sonucu olduğunu anlıyorum. Ama bilmek istiyorum, nerede yanlış yaptık?"
4 "Korsanlar yozlaşıp, Pastafaryanlığın doğru yolundan ayrıldılar.
5 Beni dinlemeyenleri cezalandıran bir Tanrı olmadığımı bilirsiniz. Ama sizi koruyacak da değilim" cevabını verdi Uçan Spagetti Canavarı. 5 "Bu hala kulağa çok alçakça geliyor."

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)
Vedat 
22 Nis 01:01 · Kitabı okudu

Bölüm 4
6 "Biliyorum ama ben bir tanrıyım. Bir takım sorumluluklarım var. 7 Gerçekten, dallamalara yardım eden bir tanrıya tapmak ister miydiniz?"
8 "Hayır"
9 "Demek öyle, işte siz gerçek birer dallamasınız"
10 "Doğru. Ama ben tövbe ettim 11 "Hata yaptığımı kabul ettim"
12 "Sen kardeşlerindem daha iyi davranıyorsun, ama hala yeterince iyi değilsin. 13 Mesela, Ninjaları öldürmeye bir son verin.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 86 - Altıkırkbeş Yayın)
Vedat 
 27 Nis 12:38 · Kitabı okudu

10Sıkıldım.
11Gerçekten çok sıkıldım.
12Gerçekten çok çok sıkıldım
13Gerçekten çok çok çok sıkıldım
14(Yaklaşık 100 'çok'un ardından anlamını idrak edeceksiniz)

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 23)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 23)
Mustafa Adem 
 28 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Uçan Spagetti Canavarı, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için huzur, değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için güç ve ikisi arasındaki farkı görebilmem için Makarna ver.RAmen

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 360 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 360 - 6:45)
Vedat 
06 May 14:52 · Kitabı okudu

7Cücelerden farklı olarak tıfıllara, hem kafalarında hem de göğüslerinde çıkan oldukça gür tüyler bahşedilmişti. 8Tüylere sahip olmak erkek tıfıllar için büyük bir avantaj sağlıyordu. 9Çünkü giydikleri altın kolyeler ve göğüs kısmı açık parlak gömlekler sayesinde dişi tıfılları kolaylıkla tavlayabiliyordu. 10Dişi tıfılların göğüsleri daha kıllıydı. 11Bu da Uçan Spagetti Canavarına uyduracağı binlerce komik hikaye için sağlam bir malzeme oluşturmuş ve Tanrıların katındaki komedi dünyasında yeni bir çığır açmasını sağlamıştı.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 27 - Altıkırkbeş)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 27 - Altıkırkbeş)
Mustafa Adem 
 27 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Hükümetinizin eylemlerini etkin bir şekilde takip edin ve adaletsiz, anlamsız uygulamalara muhalefet edin. Yaşadığınız anlaşmazlıklarda medeni olun, çünkü bu tür şeyleri her zaman yaşayacaksınız, karşınızdaki kişi ile tartışırken makul olun, çünkü tartışmalar daima yaşamınızın bir parçası olacak. Size bunu illa Makarna, Sos ve Etten Oluşan Dev bir Topağın mı söylemesi gerekiyor? Kendinizi üstün bir varlık olarak kabul etmeniz için gerçekten de tarihsel bir kişiliğin başka bir maddeye dönüşmüş kanını mı içmeniz lazım? Açık konuşmak gerekirse tüm bu saçmalıklar Uçan Spagetti Canavarının tepesini biraz attırıyor. Bilge ve Göklerde Uçan Soslu Canavarınız size sakin olup dizginleri ele geçirmenizi emrediyor.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)
Mustafa Adem 
 27 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Gerçek inananlarım, buraya kadar saydıklarım, kolay lokmalardır. Sizleri, bir araya getirip Makarnavi Uzantılarımla dokunduğum Pastafaryanlar olarak, beşi son derece aşikar, diğer beşi ise besbelli aptalca olan on kuralın ötesine geçmeye davet ediyorum. İhtiyaç sahibi, sizden daha azına sahip olan, hasta olan genç ya da yaşlı, yardıma muhtaç insanlar gördüğünüzde, onlara bir şekilde yardım edin. İmkanlarınız yetersiz olsa bile, elinizde olanı paylaşın. Çünkü diğer pek çok din tam da bu noktada sınıfta kaldı. Her zaman daha iyisini yapmaya çalışın ve başkalarına örnek olun. Bilim Olarak Öğretilen Her Şeyin Yaratıcısı Olan Kıvrımlı Tanrınız, size böyle emrediyor.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)
Mustafa Adem 
 25 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Gelişigüzel Sıralanan Emirler Değil, Öneriler

1. Ben Uçan Spagetti Canavarıyım. Benden başka hiçbir canavarı tanımayacaksınız. Adının baş harfinin büyük harfle yazılmasını hak eden tek canavar Benim! Diğer canavarlar büyük harfi hak etmeyen sahte canavarlardır.

2. Öldürmek, yalan söylemek, aldatmak, çalmak vs. gibi yanlış olduğu zaten bilinen şeyleri yapmayacaksınız. Bu kuralları illa taşlara mı kazımamız gerekiyor?...

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 93 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 93 - 6:45)