Üç'ün Çekilişi - Kara Kule 2

9,0/10  (34 Oy) · 
124 okunma  · 
23 beğeni  · 
953 gösterim
Kara Kule romanının sonunda Roland, yani Silahşor, Silahlı Adamla karşılaşmıştı.

Ardından Roland, Orta-Dünyada Batı Denizi kıyısında uyanır. Karşısında her biri ayrı zamanlarda New York kentine açılan üç kapı görür.

Roland, Kara Kuleye ulaşmak için bu kapılardan üç kişiyi kendi zamanına çekmek zorundadır.

I. Kapı: Yıl 1987. Roland, Eddie Dean adlı eroin bağımlısı tutukluyla karşılaşır. Eddie çekilen kişilerden biridir.

II. Kapı: Yıl 1964. Gölgelerin Kadını, zenci Odetta Holmes bir metro kazasında bacaklarını kaybetmiştir. İçinde öfke ve nefretle yanıp tutuşan ikinci bir kadın yaşamaktadır ve o kadın Rolandla karşılaşır.

III. Kapı: Yıl 1977. Jack Mort insanları ölüme iten ve akıl almaz zalimlikler yapan bir canidir. Ve ne yazik ki Rolandın çektiği son kişidir.

Sizce, arayış içindeki Roland ka-tetini tamamlamak için yeni arkadaşlar mı edinmiştir? Yoksa bilmeden tamamen farklı bir bela mı ortaya salmıştır?
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2006
 • Sayfa Sayısı:
  479
 • ISBN:
  9789752104371
 • Orijinal Adı:
  The Dark Tower 2 - The Drawing Of The Three
 • Çeviri:
  Nejat Ebcioğlu
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
30 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Zaman zaman olaylar daha hız kazanıp ve ilgi çekici hale gelse de genel olarak durgun bir kitaptı. Karakterler açısındansa güçlü bir kitap, karakterleri sevdim. Odetta ve Jake Mort hem farklı hem iyi karakterlerdi, Jake kitapta biraz daha fazla yer alsın isterdim.
Genel olarak güzel bir kitaptı, ara ara sıkılsam da çoğu zaman severek okudum. Serinin bundan sonra daha çok hız kazanacağını ve hikayenin rayına oturacağını düşünüyorum, umarım öyle olur ve çevirisi daha iyi olur ve de resimler olmaz (çok gereksiz buluyorum içindeki illüstrasyonları).

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...-2-stephen-king.html

Doğukan Güneş 
03 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Roland'ın arkadaşlarıyla tanışma başlıyor. Boyutlar ve kapılar... Kara Kuleye giden yolda yoldaşlarına ihtiyaç duyan Roland... Serinin sürükleyiciliği bu kitapla beraber artıyor.

Kitaptan 3 Alıntı

Gökhan 
06 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Silahşör kendi zamanının büyücü ve simyacılarını tanımıştı. Bunlardan bazısı kurnaz şarlatan, bazısı da sahte aptallardı. Ve böyle kişilere yalnızca kendilerinden daha salak olan insanlar inanırdı. (Ancak dünyada salakların kıtlığı hiç çekilmemişti. Bu yüzden, en aptal sahteciler bile ayakta kalıyor; aslında, çoğu refah içinde yaşıyordu.)

Üç'ün Çekilişi - Kara Kule 2, Stephen King (Sayfa 433 - Kitap)Üç'ün Çekilişi - Kara Kule 2, Stephen King (Sayfa 433 - Kitap)
Esma Tezgi 
30 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kendimizde görmek istediklerimizle gerçekten ne olduğumuz pek nadir birbiriyle çakışır.

Üç'ün Çekilişi - Kara Kule 2, Stephen KingÜç'ün Çekilişi - Kara Kule 2, Stephen King
Esma Tezgi 
30 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kapı, arkasında gizli hayal bulunan hileli resimlerden birine benziyordu. Başlangıçta yaşamın gizli kalmış bölümünü göremiyor; oysa onu bir kez görünce ne denli uğraşırsanız uğraşın bu kez görmemezlikten gelemiyordunuz.

Üç'ün Çekilişi - Kara Kule 2, Stephen KingÜç'ün Çekilişi - Kara Kule 2, Stephen King