Üçüncü Dünya Savaşı Çin Abd'yi İşgal Ettiğinde

7,3/10  (35 Oy) · 
123 okunma  · 
23 beğeni  · 
2.754 gösterim
2006 yılında yayınlandıktan sonra dünya çapında medyanın ilgi odağı olan Üçüncü Dünya Savaşı insanı hayrete düşüren öngörüleri ve kurgusuyla Epsilon Yayınları imzasıyla okuruyla buluşuyor!

2009 yılında başlayan ekonomik kriz dünyanın dengelerini bozuyor.

Derin bir hipnoz altındaki insanlık, yavaş adımlarla Ölüm Kardeşliği örgütünün 800 yıllık tuzağına düşmek üzeredir. Avrupa, Asya, Amerika Kaos tarafından yutulmak üzeredir.

Ve her şey altüst olduğunda, birilerinin bir şey yapması gerektiği hissi ortaya çıktığında, birkaç Türk casusu dünyayı kurtarmak için hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyecektir. Bu sonsuz kaos içinde dahi aşkın gölgesi bir yerlerde onları takip eder...

"Üçüncü Dünya Savaşı" bize bugünü tarihten ayrı düşünemeyeceğimizi, korkunç teknolojik silahların insan ruhundan güçlü olamayacağını, kötülüğü isteyenlerin bu dünyadan olamayacağını hatırlatıyor.

Bizi iyilikten yana, karanlığa karşı el ele olmaya çağırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789944826297
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Başucumda Kitap 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Üçüncü Dünya Savaşının başlaması ve başlamak üzereyken ülkelerin yaptığı, çevirdiği entrikalar, planlar, yeni yöntemler. Ve bu arada Almanya'da başlayan Türk düşmanlığı, katliamlar. Onları kurtarmak ve refaha kavuşturmak amacıyla oluşturulan, 4 kişilik, alanlarının en iyileri 4 komutan. Kitap bütün bu konuları işlemiş, yer edinmiş.

Edinilen İzlenimler;
1- Kitabın girişini ve sonucunu çok beğenmedim. Giriş bölümündeki etkileyicisizlik şükür ki kitabın 30. sayfalarında kayboluyor. Yerine kendini çeken, donanımlı yazılmış sayfalar alıyor. Bu da kitabın akıcılığını oldukça arttırmış. Sonuç bölümündeki sıkıntılarımın sebepleri ise, beklediğim sonla karşılaşmamamdı. Savaş fazla yarım kalmış gibi bir his belirdi içimde. Devamının olup olmadığını merak etmedim değil.
2- Tanımlamaları beğendim. Ayrıca Türk askerlerinden bahsederken de onurlu, işinin adamı, cesur, yürekli, keskin zekalı vb. gibi özellikleri de işlemesi beni gururlandırdı.
3- Burak Turna, ülkelerin, yaptıkları kanunlardan, yönetim biçimlerinden edindiği izlenimlerle farklı farklı savaş taktiği yaratmış ki bu da benim aşırı şekilde beğenmeme ve donanımlı yazılmış bir kitap dememe vesile oldu.İçerisindeki işlenilen konuların sayısı da bir hayli fazla. Aşk, cesaret, göreve bağlılık, farklı ülkelerdeki kültür, düşünme farkı, çeviklik vb...

Çarpıcı ve etkileyici. Unutulmaz bir kitap. İsteyenler tereddüt etmeden alabilirler fakat edebi bir yönü olduğunu söyleyemem. Ona göre. :)

Serdar Poirot 
02 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça güzel bir siyasi kurgu romanı. Avrupa'da Neo Nazi akımı yaygınlaşmış ve neredeyse hükümet düşürme noktasına gelmiştir. Bu arada Amerika ve Çin arasında gerginlik had safhaya varmıştır. Ölüm Kardeşliği denen bir örgüt dünya savaşı çıkartmak istemektedir. Bu arada Oğuz, Karabey, Atilla, Cem ve Tuğrul'dan oluşan Bölüm 18, Avrupa'da Türklere yoğun olarak yapılan baskıları engellemek için görevlendirilir. Acaba savaş beklendiği gibi mi bitecektir? Yoksa Türkler yine tarihin akışını mı değiştirecek? Zevkle okunan bir roman.

Ekrem Özkara 
06 Oca 21:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Metal Fırtına'nın yazar Burak Turna'dan politik kurgu tarzında
yazılmış bir kitap " Üçüncü Dünya Savaşı "..
Bu tarz sevenlere ve gençlere tavsiye edebilirim.İyi okumalar..

mithrandir21 | Uğur D. 
 13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Edebi yönü sıfır olan ama buna rağmen güzel bir kurgusu hatta bilimsel kurgusu olan, okurunu heyecanlandıran ve sürprizleri şaşırtan 14 - 18 yaş arası için, kitap okumaya yeni başlayanlar için güzel bir kitap.

Hüseyin Düver 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Ortaokul yıllarımda okuduğum bir kitaptı. O yıllarda bu konulara yeni yeni ilgi duyduğumdan ve döneminde baya popüler olduğundan alıp okumuştum. Kitapta en ilginç nokta Almanya'nın tarihindeki kanlı hatıralardan yahudi soykırımının başlangıç noktalarından Kristal Gece'nin tüm Avrupa'daki yabancılar için yaşanmasıydı. Bu benim de en büyük korkularımdan oldu. Amerika'nın 12 eylülde vurması geçtiğimiz yıl Fransa'da bugün Almanya'da meydana gelen patlama haberleri, göçmen krizi ve giderek artan yabancı düşmanlığı ile birleştirildiğinde insan acaba diyor ve korkmaya başlıyor.

http://kanvekuller.blogspot.com.tr/...vas-burak-turna.html

Sadık Kocak 
20 Oca 19:49 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitapta güzel bir giriş, hızlı bir ilerleme, heyecan oluşturan bir kurgu var. Yalnız bu heyecanı en içten yaşarken bir anda olayların durulması, hikayenin eksik bırakılması, sezon finali olmuş.
Kitap ne kadar güzel olsa bile aceleye getirilerek tamamlanmış tadı veriyor. Biraz daha sürdürülebilirdi..

Kitaptan 18 Alıntı

T.D. 
31 Ara 2016 · Kitabı okudu

Amerika her zaman böyle yapar,önce başkalarını çatışmaya zorlayacak ortamı yaratır,sonra da mağdur olmuş gibi kendisini dünya savaşına sokacak bir olayın gelişmesini bekler.Ne yazık ki o garip küresel güç bağlantıları,her seferinde bunu gerçekleştirmeyi başarıyorlar.

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak TurnaÜçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna
T.D. 
04 Oca 22:59 · Kitabı okudu

''Türklerin bu stratejik bakışa sahip olduğuna inanıyor musunuz sayın Liderim?''
''Senden daha fazla görüşe sahip olduklarına şüphem yok.Senin soyun aptal bir gezginken onlar dünyayı yönetiyordu.''

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak TurnaÜçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna
T.D. 
03 Oca 22:30 · Kitabı okudu

Bütün silahlarımız yeryüzü için yapılmıştı ama artık düşman bize uzaydan bakıyor.

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak TurnaÜçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna
Ekrem Özkara 
 06 Oca 21:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

Eğer bir oyunda sadece taraflardan biri olmayıp karşıtını da belirlersen o zaman oyunun bütün süreçlerini kontrol edebilirsin.

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna (Sayfa 259)Üçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna (Sayfa 259)
T.D. 
04 Oca 23:13 · Kitabı okudu

Ölüm kardeşliği...
Medyanın ve dünya insanlarının akıllarını çelen bir sürü örgüt,hepsi de Ölüm Kardeşliği'ni perdelemek için kurulmuş sahte düzenlemelerdi. Kurun kafa ve kemikler... İlluminati... Gül ve Haç... Hepsi de birer aldatmacadan ibaretti.Hepsinin temelinde tek bir örgüt vardı ve o da Ölüm Kardeşliği örgütüydü.Örgüt,Amerika'da kurulmuştu , bazı üyeleri ayrılıp Kuru kafa ve kemikleri oluşturmuş ve kendilerini illuminati'nin devamı gibi göstermişlerdi.Ancak onlar kendilerini açığa çıkarıp egolarını tatmin ederken ve olmayan bir gücü sahiplenirken Ölüm Kardeşliği bütün dünyaya yayılmıştı.Örgüt,sadece gücü temsil ediyordu.Saf evrensel gücü.İçlerinde stratejik önemi olan her ülkeden üyeler ve bağlantılar vardı;ancak bu gizli toplantılara sadece saf beyaz,Katolik veya Protestan olanlar katılabiliyordu.Geri kalanlar,sadece emirlere uyuyordu.

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak TurnaÜçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna
T.D. 
31 Ara 2016 · Kitabı okudu

Onların amacı,kültürleri yeryüzünden silmek ve tam anlamıyla köle bir dünya toplumu yaratmak.

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak TurnaÜçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna
2 /