Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana 'Durmuş Bir Saat, Bir Kayıp, Bir Son, Bir Karanlık, Hiç.'

6,1/10  (8 Oy) · 
16 okunma  · 
4 beğeni  · 
813 gösterim
"Bir parçam hâlâ dört yaşındayken bindiğim o korkunç atlıkarıncanın üzerinde. Görünüşe göre ondan inmenin bir yolunu asla bulamamışım." Fantastik edebiyatın ustası Ray Bradbury'den sizi kendinizle yüzleştirecek, cesaretin ve korkunun bir araya geldiği karanlık bir karnaval.

Vücudunu baştan sona saran dövmelerle zamana hükmetmeyi başaran Resimli Adam'ın avuçlarında iki tanıdık isim vardır: William ve Jim. 14 yaşındaki hemen her çocuk gibi bir an önce büyümek isteyen Will ve Jim'in önünde iki seçenek belirir: Ya Resimli Adam'ın büyüsüne kapılıp zamanı ileriye saran o atlıkarıncaya binecek ve tüm kasabayı bir günahkârlar karnavalına hapsedeceklerdir ya da Will'in ihtiyar babasıyla birlikte karnavalı belki de bir başka ekime kadar kasabadan uzaklaştıracaklardır. Çekinme, gir içeri… Uğursuz bir şey, upuzun bir yoldan senin için geldi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786053753407
 • Orijinal Adı:
  Something Wicked This Way Comes
 • Çeviri:
  Ayşe Gorbon
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ediz Özatik 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ray Bradbury'nin farklı bir anlatış şekli vardır.
O yüzden herkes sevmeyebilir.
Ama bir kez tadını alınca arayıp durursunuz.

e-zeki 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

kitap farklı bir anlatıma sahip, Yazarın çocukluk korkularını, tıpkı bir gerilim filmini, yaşıyormuşçasına hissedebilirsiniz, fakat normal roman üslubunun dışına çıkarak okumayı boğucu hale getirdiğini düşünüyorum. Bazen, hatta sıklıkla çok sıkıcı ve gereksiz benzetmelere yer verilmiş. Özgün bir konu, farklı bir anlatım fakat zor bir okuma sunuyor.

Gizem Ay 
22 Eki 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitapları yarım bırakmayı sevmem ama bunu maalesef sevemedim ve 100 küsür sayfasını okuyup bıraktım. Umarım bir şey kaybetmemişimdir.

Kitaptan 1 Alıntı