Ülkü Ocakları Dergisi - Sayı 202 / Kasım 2020 (Türk Dünyası)

·
Okunma
·
Beğeni
·
40
Gösterim
Adı:
Ülkü Ocakları Dergisi - Sayı 202 / Kasım 2020
Alt başlık:
Türk Dünyası
Baskı tarihi:
Kasım 2020
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı
Mustafa Parlatan
Mustafa Parlatan Ülkü Ocakları Dergisi - Sayı 202 / Kasım 2020'ı inceledi.
250 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ülkü Ocakları Dergisi / Sayı 202 Kasım 2020.
Ülkü Ocakları, tarafından aylık eğitim ve kültür dergisi olarak çıkartılan dergi, Kasım 2020 sayısında, Türk dünyasını konu olarak işlemektedir.
Dergide 13 makale yer almaktadır. Makaleler akademik bir anlayışla akıcı bir üslupla yazılmıştır.
Yasemin Topaloğlu'nun Türkistan'da bir kültür hareketi: Ceditçilik / Kadimcilik , Okan Işık'ın Bağımsız Kazakistan'ın Ayak Sesleri: Jeltoksan ayaklanması (1986). Remzi Burak Akgün'ün İttihat ve Terakki'nin Türkistan Politikası, Gülşen Saka'nın Bakü'de Yapılan Birinci Türkoloji Kongresi Üzerine Bir Değerlendirme, Tuğçe Sena İğde'nin Türkistan'ın Efsanevi Kadın Kahramanı: Kurmancan Datka, Zekai Pınarbaşı'nın Türkistan'da Bir Bağımsızlık Mücadelesi: Korbaşı Hareketi, Ayberk Akın'ın Türkistan'ın Gür Sesi: Mustafa Çokay ve Faaliyetleri, Ahmet Serdar Aydın'ın Türk Coğrafyası'nın Düşmanı: Komünizm ve Sovyetler, Deniz güzelay'ın Başbuğ Alparslan Türkeş ve Türk Dünyası, Gökhan Ayvat'ın Ayaz İshaki ve Faaliyetleri, Alparslan Burkay Balın Türk Dünyası'nın Rehberi: Hoca Ahmet Yesevi, Volkan Özkan'ın Arafın Muhafızları: Gürcistan Türkleri, İsmail Burak Tatlı'nın Ziya Gökalp'e Göre Türkçülüğün Yakın İdeali Oğuz Birliği makaleleri ufuk açıcı niteliktedir.
Her şartlar altında, Türk dünyasına inanmayı fikirlerinin bir gereği olarak gören, Ülkü ocakları'nın gözüyle Türk Dünyasını tanımak için derginin bu sayısı okunmalıdır.
#Kitapşuuruinsanlıkşuurudur.
Türkiye'de bolşeviklik olmayacaktır. Çünkü, Türk hükümetinin ilk gayesi halka hürriyet ve saadet verme, askerlerimize olduğu kadar, sivil halkımıza da iyi bakmaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Ziya Gökalp " Harizm, İran, Azerbaycan ve Türkiye ülkeleri, Türk etnografyası bakımından aynı uruğun yurtlarıdır. Bu dört ülkenin toplamına Oğuzistan adını verebiliriz".

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ülkü Ocakları Dergisi - Sayı 202 / Kasım 2020
Alt başlık:
Türk Dünyası
Baskı tarihi:
Kasım 2020
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Mustafa Parlatan
  • 9.Левенть Этемов

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0