Ulusal Ataleti Yenmek

0,0/10  (0 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
616 gösterim
Bu kitabın ana fikrini özetleyen düşünce şudur: "Türk insanının bir potansiyeli var. Bu potansiyeli atıl halden kinetik hale getirmek lazım. Bu potansiyel toprakla örtülü. Ne yazık ki toprak gittikçe kalınlaşıyor. Birilerinin çıkıp bu toprağı savurması gerekiyor."

Kitabın konusu bunun nasıl yapılabileceğidir. Bir toplumun kollektif ruhunun, tembellikten tempolu çalışmaya, durağıanlıktan dinamizme, miskinlikten motivasyona, pasifikten proaktifliğe, çaresizlekten coşkunluğa, ataletten ataklıağa nasıl dönüştürülebileceği bu kitabın konusudur.

Ulusal Ataleti Yenmek, yerel siyasi husumetlere bulaşmadan, daha yaşanılabilir bir Türkiye için bir şeyler yapmak isteyen, ama neler yapılması gerektiği konusunda kafası karışık olanlar için bir kılavuz taşımaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  310
 • ISBN:
  9789752970435
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Karaca 
09 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türk toplumunun bir potansiyeli var başarabilir. Fakat toplum olarak birbirimizi desteklememiz gerektiğini dile getiren yine gelişim kitaplarından biri. Türkiye için birşeyler yapmak isteyenlere klavuz niteliğinde olduğunu iddia eden kitap evet aslında herkes ne yapacağını biliyor ama herkes başkasından bekliyor....