Umuda Dokunmak Jenna Fox Chronicles Serisi 2

8,1/10  (8 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.013 gösterim
Kızın arkası dönük. Sanki bir düşünceyi tartıyormuş gibi başını yavaşça sağa sonra sola eğiyor. Aniden dönüyor ve doğrudan pencereye bakıyor. Bana. Gülümsüyor, gözleri buz gibi soğuk. Dudaklarını büzüyor ve bir öpücük gönderiyor ve ben de soğukluğunu yanağımda hissediyorum.

Arkamı dönemem, en güvenli hareketin bu olduğunu bilsem de. Arkamı dönemem çünkü benden daha güçlü. Arkamı dönemem, onun da çok iyi bildiği bir sebepten dolayı.
Çünkü onu seviyorum.

Elimde bir tek o kaldı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055092757
 • Orijinal Adı:
  The Fox Inheritance
 • Çeviri:
  Nihal Akcan
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
26 Tem 00:26 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Böyle bir kitap ismi, kitap kapağı ve kitap arkası yazısından sonra hiç ummadığım bir hikaye bulmak benim için şaşırtıcı oldu. Hem de güzel bir şaşırma. Sıradan bir aşk ve dram hikayesi okuyacağımı sanarak başladığım bu kitap, beni bir güzel bir konuyla, hayal edilen bir geleceğe sürükledi. Konunun ve bazı ayrıntılarının gerçekten çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Ancak böylesi merak ettirici bir konu için, kitabın dili çok basit kalmış. Çevirmenden mi yoksa yazardan mı olduğunu anlamadığım karmaşıklık kitabı okurken insanı yoruyor. Kitabın yarısını geçtikten sonra ise olaylar öyle bir hal alıyor ki, olumsuz yaptığınız her yorumdan sizi vazgeçiriyor.
Serinin ikinci kitabı olduğunu, kitaba başladıktan sonra fark ettim. Ancak hikayenin başka bir bölümünü anlattığı ve geçmişi de gerekli çerçeveler içerisinde açıklayarak verdiği için sıkıntı duymadan okudum. Hem ilk kitabı hem de sonra gelen kitabı okuma hevesi içerisinde kitabı bitirdim. İnsan olmaya dair güzel nokta atışları vardı. Locke ile karakteristik olarak çok ortak noktamız olduğunu keşfetmek beni kitaba daha çok bağladı. Geleceğin, (şimdilik) hayal edilen dünyasını okumak isteyenler için tavsiye edebileceğim bir kitaptı.

Glchn Dmrts 
05 Ağu 02:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

2 arkadaş bir kaza geçirir ve bilinçleri alınıp yeniden şekillendirilir.hatiralari acıyla karışık hayalleri programlı.bir gün herşeyin farkına varip bu oyundan kurtulmak isterler.akıcı güzel bir kitap.ama elinizde varsa sırada başka kitaplar bu biraz daha bekleyebilir sırasını.

Kitaptan 6 Alıntı

Fatoş Çetiner 
26 Tem 00:05 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Değişim bir gecede olmaz, pes etmeyen insanlar tarafından şekillendirilir.

Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 310)Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 310)
Selman Sendrom 
21 Şub 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

"Zaman, hatırlatılmasından hoşlandığımız bir konu değil."

Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 12)Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 12)
Fatoş Çetiner 
26 Tem 00:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Belki de hepimizin içinde karanlık bir yer vardır, karanlık düşüncelerin ve daha karanlık hayallerin yaşadığı bir yer, ama bu bizim kim olduğumuzu belirlemez.

Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 308)Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 308)
Selman Sendrom 
25 Şub 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

"Şu an yapmak istediğim tek şey ona sarılmak ve dünyanın geri kalanını boş vermek."

Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 81)Umuda Dokunmak, Mary E. Pearson (Sayfa 81)