Umudun Yolcuları

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
193 gösterim
Umudun Yolcuları, bir ömre bedel olan yetmiş üç günlük Paris Komünü üzerine bir güzellemedir. Romantik yazın tarzının yoğun etkilerini taşıyan William Morris, bu manzum eserini şiirsel bir dille dokurken, iki ümitsiz aşığın komün günlerinin coşkusuyla çıktıkları umut ve devrim yolculuğunu anlatır. Morris?in Paris Komünü'nün ardından, 1885'te kaleme aldığı bu çalışmasıyla, komünün en güzel çocukları Charles Delescluze'in, Louise Michel'in, Nathalie Lemel'in ve daha nicelerinin yaşayan ruhlarını yeniden duyumsarız. Komün barikatlarında yitirilen bir aşkın son meyvesi olan bebek imgesiyle, umut yolcularının yitmediği bir kez daha anlatılmak istenir. Anlatıcının aşkını çocuğuna anlatımından okuduğumuz bu metin, yeni kuşaklara yazılmıştır adeta. Doğan çocuk, artık yeni komünlerin müjdecisidir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  135
 • ISBN:
  9789756056189
 • Çeviri:
  Buket Akgün
 • Yayınevi:
  Otonom Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Mehmet Güven 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer zengin ve yoksul ayrımı olmasaydı, biri için lüks ve diğeri için de kalitesiz mallara ihtiyaç olmayacaktı: "Bir kez daha, insanlar gündelik açlık teröründen özgürleşip gerçekten ne istediklerinin farkına vardıklarında, artık kendi ihtiyaçlarından ya da ucuz mal olarak adlandırılan o zehir ve süprüntüleri üretmeyi reddedeceklerdir."

Umudun Yolcuları, William Morris (Sayfa 123 - Otonom Yayıncılık)Umudun Yolcuları, William Morris (Sayfa 123 - Otonom Yayıncılık)