Umudunu Kaybetme

8,3/10  (6 Oy) · 
19 okunma  · 
8 beğeni  · 
957 gösterim
Pers hükümdarı iki mahkûmu ölümle cezalandırır. Mahkûmlardan biri hükümdara eğer canını bağışlarsa çok sevdiği atına 1 yılda uçmayı öğreteceğini söyler. Bu vaat karşısında şaşıran hükümdar mahkûmun canını 1 yıl için bağışlar. Ölüme gitmekte olan mahkûm diğerine ümitsizce atların uçamayacağını ve yalnızca kaçınılmaz sonu geciktirdiğini söyler. Ardından şöyle bir cevap alır:
- Doğru. Ancak kendime 1 yıl içinde sırasıyla gerçekleşme ihtimali olan 4 özgürlük şansı veriyorum. Birincisi hükümdar ölebilir. İkincisi at ölebilir. Üçüncüsü ben ölebilirim. Dördüncüsü belki at uçmayı öğrenebilir.

Umut, insan hayatında bazen her şeydir. Bazen de çok az şey. Ancak şu bir gerçek ki "Umut"bir kapıdır. Yaşamak istediğiniz hayata açılan bir kapıdır. Onu hiçbir zaman kaybetmek istemezsiniz. Elinizdeki kitapta; bu kapıyı araladığınızda başarıyı, sağlığı, mutluluğu, mükemmel iletişimi ve hayata dair birçok güzelliği görme imkânı bulacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Umut, insan hayatinda bazen her seydir. Bazen de çok az sey. Ancak su bir gerçek ki “Umut” bir kapidir. Yasamak istediginiz hayata açilan bir kapidir. Onu hiçbir zaman kaybetmek istemezsiniz. Elinizdeki kitapta; bu kapiyi araladiginizda basariyi, sagligi, mutlulugu, mükemmel iletisimi ve hayata dair birçok güzelligi görme imkâni bulacaksiniz.

Kitaptan 2 Alıntı

Hüseyin ŞAHİN 
14 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır.''

Umudunu Kaybetme, Murat Tunalı (Sayfa 121 - Peyami Safa)Umudunu Kaybetme, Murat Tunalı (Sayfa 121 - Peyami Safa)
GÜL GÜRLER 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnançların kendini gerçekleştirme kehaneti vardır!
Ancak bu kehanet; birbirine dönüşen düşünce, söz, davranış, alışkanlık, kişilik ve kader zincirinin kusursuz işleyişi ile mümkündür.

Umudunu Kaybetme, Murat Tunalı (Sayfa 57)Umudunu Kaybetme, Murat Tunalı (Sayfa 57)