Umutsuz Aşıklar Sokağı

7,3/10  (7 Oy) · 
25 okunma  · 
7 beğeni  · 
979 gösterim
“Eskiden hayatı ciddiye almaz, beni hiçbir şeyin üzemeyeceğini düşünürdüm. Beni sevenlerin önerilerine kulak asmaz ve her zaman kendi bildiğimi okurdum. Ta ki önce annemi, sonra da ben küçükken bana öldüğü söylenen babamı gerçekten kaybedene kadar… Ailemi yitirmek benim hayatımda bir dönüm noktası oldu.

Hayatın acımasız, insanların da ikiyüzlü olduğunu öğrendim. Bir de babamın hastalıktan değil de zehirlenerek öldürüldüğünü öğrendiğimde tamamen yıkıldım. Artık hiç kimseye güvenmiyor ve çevremdeki herkesin bana kötülük yapacağını düşünüyordum. O hayat dolu ve dünyayı seven ele avuca sığmaz genç kız gitmiş, yerine bambaşka bir insan gelmişti. Her şeyden ve herkesten umudumu kesmişken, beni tekrar hayata bağlayan ve insanlar hakkındaki düşüncelerimi değiştiren o genç adam karşıma çıkmıştı.”

Ruth’un karşısına çıkan genç adam onun
gerçekten aradığı insan mıydı?

Genç kız kaybettiği mutluluğu ve yaşama sevincini
tekrar bulabilecek miydi?

Babasının katilini bulup adalete teslim edebilecek miydi,
yoksa kendisi de katilin son kurbanı mı olacaktı?

Ruth’un annesi, genç kıza neden
babasının küçükken öldüğünü söylemişti?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786056388446
 • Çeviri:
  Ebru Sürmeli
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kübra Yılmazsoy 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bir tek olay tüm hayatını değiştirir insanlara olan güveninden tut yaşadığın evin varlığına kadar sorgulatabilir. Ummadığın insanlar katil bile çıkabilir. İnsanların umutları da böyle ölüyor işte amansızca tıpkı Ruth'un babası gibi. Peki ya aşk? İşte onu bulmak dünyanın sonunu bulmaktan zor.