Umutsuz Aşkın Gözyaşları

7,9/10  (7 Oy) · 
28 okunma  · 
5 beğeni  · 
643 gösterim
İngiltere'den gelen gemi, Virginia Kolonisi'ndeki çiftçiler için iyi haber demekti. İşledikleri suçlar nedeniyle sürgün edilen kadınlar, tarladan toplanan bir balya tütün karşılığında bekar erkeklere eş olarak satılıyordu.

Drew O'Conner, bir gemi dolusu kadının geldiğini duyduğunda hiç heyecanlanmadı. Aşık olduğu kadını kaybetmenin verdiği kalp kırıklığıyla, sadece evin işini yapacak ve küçük kardeşiyle ilgilenecek bir hizmetçi arıyordu ama arayışı isteksizce yaptığı bir evlilikle sonuçlandı.

Amerika'ya zorla getirildiği ve aslında bir Leydi olduğunu iddia eden dik başlı, zeki, namusuna düşkün ama inanılmaz derecede baştan çıkarıcı Constance için de bu evlilik sadece bir formaliteydi. Bir an önce ülkesine dönmekten başka bir şey düşünmüyor; üstelik yemek yapma konusunda fikri olmadığı gibi, zamanının çoğunu da ev işleri yerine matematik bulmacalarına harcıyordu. Nasıl bir kadındı bu böyle? Drew'un hoşgörüsü ciddi bir sınavla sınanmak üzereydi...

Deeanne Gits'in akıcı ve duygu yüklü üslubu, sayfaları birbiri ardına çevirmenizi sağlayacak ve kitabın bitmesini hiç istemeyeceksiniz...

"Mükemmel anlatımı, kurgusu ve barındırdığı iki müthiş karakterle, duygularınıza dokunup sizi içine çekecek."
-Romance Designs-

Tarihi bir atmosfer içeren aşk ve kadere dair hikayeler seviyorsanız, bu kitabak bayılacaksınız (tapacaksınız/delice seveceksiniz)."
-The Romance Reader's Conetion-

"Yüreğinize dokunacak ve sizi derinden sarsacak büyüleyici bir masal..."
-Love Romances-

"Gits, kalplerinize hitap edecek: Ne gözyaşlarınızı tutmaktan ne de üzülmekten ve karakterlerin duygularını hissetmekten kendinizi alabileceksiniz..."
-ForeWord Magazine-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  452
 • ISBN:
  9786053843146
 • Çeviri:
  Elif Yüksel
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
mehmet temiz 
18 Şub 12:16 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

öncelikle şunu söyleyeyim bu kitap Deeanne Gist'in okuduğum ilk kitabı.önsözden anladığım kadarıyla yazarında ilk yayınladığı kitap özelliğini taşıyor.bir defa kitap duygusal bir aşk romanı olarak yazılmış ama çok daha başka özeliklere de sahip. kitapta 17.yüzyılda ingilterede meydana gelen iç savaş sırasında,mahkumların cezalarını çekmek üzere amerikadaki yeni kurulan kolonilere taşındığı bir gemiyle kaçırılarak bu kolonilerden birine(virginia) getirilip,satılan 17 yaşındaki gerçek bir İngiliz leydisinin hikayesi anlatılıyor.aynı zamanda o dönemdeki yaşamla ilgili geniş bilgide veriliyor. kolonideki ilkel yaşam ve kurallar,yerlilerle olan çatışmalar,hastalıklar,yaşamın tüm zorlukları ve mücadeleleri ayrıntılı olarak anlatılıyor.tabiiki güzel ve duygusal yanlarıda bazen dramatik olarak ve bazende romantizm içerisinde çok güzel bir şekilde okuyucuya aktarılıyor.bir yandanda o dönemdeki olaylarla ilgili tarihi bilgilerde aktarılıyor.örneğin bu kolonide gerçekleşmiş olan ve yüzlerce kişinin hayatlarını kaybettikleri,1622 ve 1644 teki katliamlar ve yerlilerle olan çatışmalardan da bilgi sahibi olmuş oluyoruz.eğer duygusal kitap türünü okumayı seviyorsanız,hele birde üstelik geçmişte yaşanan tarihi olaylara da ilginiz varsa, mutlaka okumanızı öneririm.

Uzun zaman önce okuduğum kitaplardan kendisi. Amerika'nın ilk zamanları hakkında bilgilerimin çoğunu bu kitaptan öğrendim. Aşkı da tam yerinde ve tadındaydı. Hala aklımda kalmış olması kesinlikle okunmaya değer kıldığını gösteriyor bana.

Kitaptan 5 Alıntı

mehmet temiz 
18 Şub 11:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Köleler ve sözleşmeli işçiler vardı.Sonra,Efendi diye bilinen küçük çiftçiler geliyordu.Daha büyük toprak sahiplerine Patron deniyordu ve toplumda belli bir yerleri oluyordu.

Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 359)Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 359)
mehmet temiz 
18 Şub 11:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

''En büyük iki ablam on iki,on üç yaşlarında evlendiler.Babam diğer ablalarımın evlilik sözleşmelerini imzaladıklarında daha bile küçüklerdi.''

Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 169)Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 169)
mehmet temiz 
18 Şub 11:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kızılcıklar kalın,gür dallarını üzerlerine kar yağmış gibi çiçeklerle donatmışlardı.Kadeh çiçekleri büyüleyici sarı çiçeklerini açarak muhteşem kokularını ortalığa salmışlardı.Borulu hanımelleri ağaçları çiçeklerle bezemişlerdi.Süsenler,zambaklar,gelincikler,şakayıklar,hazarenler,gülhatmiler ve daha bir çok çiçek bu enfes topluluğu süslüyorlardı.

Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 382)Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 382)
mehmet temiz 
18 Şub 11:41 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kızınız sorun yaratmaktan başka bir şey yapmadığı için size pahalıya patlayacak. Eğitim almasına izin verirken aklınız hangi cehennemdeydi ?

Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 442)Umutsuz Aşkın Gözyaşları, Deeanne Gist (Sayfa 442)