Ünlüler De Çocuktu

7,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
445 gösterim
"Sevgili çocuklar, elinizdeki bu kitap, pek çoğunuzun kendisine hayran olduğu ünlü yazarlarımızın çocukluk yıllarını bir araya getiriyor. Öyle sanıyorum ki, çocukluğunuzun geniş, renkli ufuklarını daha da canlı ve güçlü olarak tutmanıza yardımcı olacaktır. Bu yazarlarımızı daha da yakından tanımanıza olanak sağlayacaktır. Sizlerin bir an önce yetişkin olmanıza katkıda bulunacaktır. Hepinize güzel, renkli bir gökkubbe altında mutlu bir dünya diliyorum."
- Hikmet Altınkaynak

Ünlü yazarlarımızın çocukluk anılarını bir araya getiren bu kitapta kimler yok ki: Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Adalet Ağaoğlu, Necati Cumalı, Mümtaz Zeki Taşkın, Naim Tiralı, Afet Ilgaz, Gülten Dayıoğlu, Adnan Özyalçıner, Kemal Özer, Bekir Yıldız, Mehmet Başaran, Demirtaş Ceyhun, Sulhi Dölek, Buket Uzuner, Yüksel Pazarkaya, Hakkı Özkan... Hikmet Altınkaynak'ın derlediği bu kitabın resimlerini ünlü çizerimiz Ercan Akyol yaptı. Sizleri bu ünlü yazarlarımızla baş başa bırakıyoruz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  106
 • ISBN:
  9789750702617
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aleyna 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Çocuk kitabı olmasına rağmen merak edip okumaya başladım. Ve bir çocuk kitabının insana ne kadar çok şey kazandırdığını görmüş oldum. Türk edebiyatının birbirinden başarılı yazarlarının çocuklukları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Önce yazarın hayatı hakkında kısa bilgiler verilmiş sonra da bir çocukluk anısı o yazarın kendi ağzından anlatılmış. Dergi okur gibi eğlenerek okuyabileceğiniz bir kitap.

Kitaptan 2 Alıntı

yusuf şimşek 
25 Mar 13:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Yaşamımızın her dönemi önemlidir.Ama çocukluğumuz,önem sıralamasında birinciliği alır"

Ünlüler De Çocuktu, Hikmet AltınkaynakÜnlüler De Çocuktu, Hikmet Altınkaynak
yusuf şimşek 
25 Mar 14:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Savaş,düşmanlık tohumlarını bütün dünyaya serpen bir kötülük rüzgarından başka bir şey değil"

Ünlüler De Çocuktu, Hikmet AltınkaynakÜnlüler De Çocuktu, Hikmet Altınkaynak