Üst Kattaki Cinler

8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
116 gösterim
Sessiz bir ölüme yaklaşan bir baba ve son kez yanında olmak üzere baba evinde bir araya gelen üç kardeş: Servet, Ali ve İpek. Hepsi de farklı yerlere ve farklı yollara savrulan, birbirinden kopan bu üç kardeş, biraz da kendi sorunlarından kaçarak geldikleri baba evinde bir yandan onunla aralarındaki baba-evlat ilişkisini hiç olmadığı boyutta ve farklı bakış açılarıyla sorgulayacak, bir yandan da kendi geçmişleriyle olduğu kadar şimdileriyle de hesaplaşacaklardır. Yaşamı boyunca evinin üst katındaki çalışma odasının sınırları dışına pek az çıkan bir babanın son yolculuğu, üç kardeşin ve belki babalarının da kendi içsel yolculuklarına dönüşecektir.
Umut Dağıstan, günümüzün dağılan ailesini, modern toplumun bireye dayattığı hüznü ve yalnızlığı üç ayrı karakterin ağzından anlatırken, kalabalıklar içinde sessiz duran, babalarının bıraktığı yerden devam eden, ölümün gölgesinde ayakta kalmaya çalışan sıradan insanların dünyasına ayna tutuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2007
 • Sayfa Sayısı:
  265
 • ISBN:
  9789944860260
 • Yayınevi:
  Merkez Kitap
 • Kitabın Türü:

Bu romanı zamanında haftalık bir dergi hediye olarak vermişti, canımın sıkıldığı bir gün elime aldım. Elime aldığım gibi bitirmeden de bırakmadım elimden. Roman yazarın ilk romanı. Zaten ikinci romanı da çıktı. Onu da inceleyeceğim. Bu romanı okuduktan sonra hep takip ettim bu arkadaşı. İlk Romanı olmasına rağmen çok güzel bir hikaye,etkileyici bir uslup ve muhteşem bir kurgu. Kitapları arasında zaman geçiren bir baba ve üç çocuğu. Babalarının kanser olduğunu öğrenen çoculklar baba evine dönüyorlar. Baba evinde sorgulamalar, kopuk ilişkiler...Karısından boşanmak üzere olan büyük oğlan, aldatılan modern kız evlat, turizm işiyle uğraşan günübirlik ilişkiler yaşayan küçük oğlan... İletişimin fazla olmadığı, bireyselliğe kaymış çocuklar ve babaları.. Mutlaka okuyun. Kendi ailerinizi bulacaksınız. Babanın kızını aldatan damadı için söylediği şu cümle halen aklımda:Kızım kitap okuyan adamdan zarar gelmez....