Üşüyen Ruhlar

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
653 gösterim
Kimlik, huzur ve inanç üçgeninde savrulan ruhların hikâyesi...
Aidan Donovan’ın ailesi yavaş yavaş dağılırken, teselliyi amfetaminlerle, babasının içkileriyle ve ona gerçekten kulak veren tek yetişkin olan, yaşadığı kasabanın din adamı Peder Greg’le bulmaya çalışır.
Noel geldiğinde Aidan’ın dünyası, Peder Greg’in samimiyetinin karanlık yanlarını keşfetmesinin ardından yaşadığı güven kriziyle kararır. Aidan bunun üzerine hayatına anlam katma çabası içinde yüzünü bir grup yeni arkadaşına döner: sevebileceği tipte bir kız olan Josie, biraz vahşi bir karaktere sahip olan Sophie ve kendi ıstırap dolu sırları Aidan’ınkilerle örtüşen karizmatik yüzme takımı kaptanı Mark. Ancak anlam katmaya çalıştığı hayatı sakladığı sırların ağırlığı altında bir cehenneme dönmek üzeredir ve ona yardım edebilecek hiç kimse yoktur. Bir kişi hariç...
Üşüyen Ruhlar sevginin masumlara karşı bir silah olarak kullanılabileceği gibi, doğru ellerde, umudun, hatta inancın yeşermesini sağlayabildiğini gerçekçi bir bakış açısıyla aktaran gözü pek ve yürekli bir ilk roman. Elinizden düşüremeyeceksiniz...
“Üşüyen Ruhlar, çelişkiler ve karışık mesajlarla dolu bir dünyada birey olmanın zorluklarını ustaca ele alırken, okuyucuyu kimlik, huzur ve inanç arayışındaki bir genç adamın karmaşık hikâyesinin içine çekmeyi başarıyor. Aidan Donovan’ın doğru olanı yapmak için verdiği kavga, aslında hepimizin aşina olduğu bir mücadele; onun acısı ve umutları ses getirici, dönüştürücü bir niteliğe sahip.”
A. M. Homes, Ulusal Roman Ödülü
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9786059848015
 • Yayınevi:
  Editura
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

Sevdiğinizi belli ettiğinizde sevginizi,
Özlediğinizi belli ettiğinizde özleminizi,
Güvendiğinizi belli ettiğinizde ise,
güveninizi boşa çıkaranlardır
en büyük pişmanlık..

Üşüyen Ruhlar, Brendan KielyÜşüyen Ruhlar, Brendan Kiely
volkan şentürk 
24 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her insan geçmişine yolculuk yapar. Kimisi anılarına, kimisi acılarına...

Üşüyen Ruhlar, Brendan KielyÜşüyen Ruhlar, Brendan Kiely

Bizler kendimize toplum adı verdiğimiz, kahrolası sosyal bir takımadaydık. Peki, kendini kabusta yaşıyormuş gibi hisseden neden bir tek ben vardım?

Üşüyen Ruhlar, Brendan Kiely (Sayfa 16)Üşüyen Ruhlar, Brendan Kiely (Sayfa 16)

"En zoru nedir biliyor musunuz? Sevmektir... Sevmek en zorlu iştir, belki de en zorlusu... Ama sonunda önemli olan da budur.

Üşüyen Ruhlar, Brendan Kiely (Sayfa 26)Üşüyen Ruhlar, Brendan Kiely (Sayfa 26)
volkan şentürk 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İki seçeneğin var: ya başkaları için bir şeyler gerçekleştiren biri, ya da başkalarının senin için bir şeyler gerçekleştirdiği biri olacaksın.

Üşüyen Ruhlar, Brendan KielyÜşüyen Ruhlar, Brendan Kiely