Uydurulan Din ve Kuran'daki Din

8,6/10  (31 Oy) · 
74 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.330 gösterim
"Din hakkında hem medyada, hem de halkın arasında birçok tartışmaya tanıklık etmekteyiz. Bu tartışmalarda kimin haklı olduğuna, hangi fikrin dini gerçeklere uygun olduğuna nasıl karar vereceğiz? Neden din adına farklı doğrular ileri sürülmektedir? Gerçek dini, din adına uydurulanlardan nasıl ayırt edeceğiz?

İşte elinizde duran bu kitap, tüm bu soruları cevaplamak ve bu konudaki kafa karışıklıklarını gidermek için yazılmıştır. Kitabın hareket noktası olan ve cevaplanması gereken en önemli soru "Dinin kaynağı nedir?" sorusudur. Bu soruya verilecek cevap diğer birçok sorunun cevabını da belirleyecektir. Bu kitapta tanıklık edeceğiniz gibi din adına ortaya atılan farklı fikirlerin temel kaynağı bu soruya verilen farklı cevaplardır. Dini tartışmalara "Dinin kaynağı nedir?" sorusuna net bir şekilde cevap vermeden girişmek ve her soruyu teker teker, dini anlamadaki yöntemi belirlemeden ele almak, medyada ve halkın arasında gördüğümüz çıkmazın en önemli sebebidir.

Acaba dinin kaynağı sadece Kuran mıdır? Yoksa Kuran'ın yanında hadisler de dinin kaynağı olabilir mi? Mezhepleri, tarikatları ve bu tarikatlardaki şeyhleri nasıl değerlendirmeliyiz? İşte tüm bu ve benzeri soruların cevaplarını bu kitapta inceleyeceğiz ve bu sorulara verilen yanlış cevapların dini anlamada yanlış bir yönteme sebep olduğunu, yanlış yöntemin ise din adına ortaya atılan uydurmaların nedeni olduğunu göstermeye çalışacağız."
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  470
 • ISBN:
  9786058808256
 • Yayınevi:
  İstanbul Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ali H. Karahancı 
03 Mar 15:58 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Dinde olmayan seyi dine sokanları ve bunların neler olduğu konusunda cok guzel aciklayici bir kitap.Aciklamalarının çoğu Kurandan referansa sahip.Uydurma hadisleri, Kuranla çelisen hadisleri ve diger dine ilave uygulamaların dine nasıl girdiği ve sebebleri çok güzel acıklanmış.