Uygarlığı Değiştiren 100 Kedi Tarihte En Çok Sözü Geçen Kediler

8,5/10  (4 Oy) · 
10 okunma  · 
3 beğeni  · 
551 gösterim
Tek bir kedinin uygarlığı değiştirmeye gücünün yetmeyeceğini düşünüyorsanız, koca bir canlı türünü tek başına yok eden Tibbles'ı duymamışsınız demektir. Ya da Pakistan ile Abd arasında diplomatik bir tartışmayı tetikleyen Ahmedabad adlı kedi yavrusunu. Ya da bir tutam tüyüyle bir katilin yakalanmasını sağlayan Kartopu adlı Kanada kedisini.

Bunlar, "uygarlığı değiştiren 100 kedi"den yalnızca üçü. Elinizdeki kitap, bilim, tarih ve sanata ve daha birçok alana katkıda bulunan kedilere selam duruyor. Büyük edebiyat yapıtlarına esin kaynağı olanlardan tutun da, polise telefon ederek sahibinin hayatını kurtaranlara kadar, kedilerin zekâsını ve cesaretini gözler önüne seren birçok örnek var bu kitapta.

Bütün bu kedicikler tarihi az çok değiştirdiler. Bunu umursamamaları, hatta yaptıklarının farkında bile olmamaları, çok daha basit bir işi becerince yaygara koparan insanlara örnek olmalı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2009
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9789750710537
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Benim gibi bir kedi sever iseniz oldukça hoş vakit geçireceksiniz. Kedilerin haylazlıkları, yetenekleri, neden sizi korkutacak hareketler yapıyorlar vb tüm soruların cevabı ile Dünya üzerinde kedilerin yaşama etkilerini görebilirsiniz.