Uygarlığın Seyir Defteri

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
439 gösterim
“Uygarlığın Seyir Defteri, büyük doğruların altını çizerken, insanoğlunun attığı dev adımları, sıcacık bir öykü havasında anlatıyor. Yazarımız fizikçi, yani bir bilim adamı; bu sıfatından gelen ciddilik de var anlatımında. Anlatı türüne bir katkı olarak da bakabilirsiniz kitaba. Yazar, başlarda bir yerde, “keyif, zevk ve haz içinde yazıldı” diyor eseriyle ilgili olarak, öyle de okunuyor doğrusu. Okuyun siz de göreceksiniz…”
Server Tanilli

Çok değil, 5000 yıllık bir öykü… Dünya’nın yaşıyla kıyaslayınca 5000 yıl nedir ki? İnsanoğlunun yarattığı tarih, yani uygarlığın tarihi 5000 yıl kadar önce başladı. Tarıma geçişten kentlerin doğuşuna, kent devlet uygarlıklarından İlkçağ uygarlıklarına, Ortaçağ karanlığına ve sonunda aydnlık: Aydınlanma Çağı, Devrimler Çağı, Uzay Çağı…

Çağlar Tuncay, Uygarlığın Seyir Defteri’nde insan zekasının yarattığı tarihi sürükleyici, heyecan verici ve eğlenceli bir dille anlatıyor. Başka kaynaklarda bulamayacağınız özgün hikayelerle zenginleştirilmiş olan bu kitap, uygarlık tarihimizin dönüm noktalarını; keşifleri, icatları, olayları ve insanları tanıtırken geleceğe yönelik merakımızı da giderek artırıyor.

Dili ve içeriğiyle her yaş grubuna hitap eden, keyifle okunacak bir kitap.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  294
 • ISBN:
  9755090800
 • Yayınevi:
  Arkadaş Yayınevi
 • Kitabın Türü: