Uygulama Zenginleri App STore'dan Servet Kazanan Uygulama Geliştiricilerinin Sırları

6,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
222 gösterim
Şimdiye dek yapılmış en başarılı uygulamaların altında yatan sırları keşfetmeye hazır olun!

Angry Birds, Doodle Jump, Harbor Master, Pocket God ve diğerleri… Tüm dünyada milyonların tutkusu haline gelen bu uygulamaların yaratıcıları kimler? Nasıl kazanıyorlar? Neden kaybediyorlar?..

Uygulama yaratıcılarının ortak bir özelliği var: Akıllı, tutkulu ve hayalperestler. Onlar uyurken bile banka hesaplarına para yağmaya devam ediyor. Ama onların dünyasında her şey o kadar da tozpembe değil.

Çok kısa sürelerde milyon dolarlar kazanıp kaybetmenin mümkün olduğu, ilk on listesinden düşmenin silinip gitme anlamına geldiği bir dünya düşünün... Girişimci sermayedarların yeri geldiğinde bir uygulama için milyon dolarlar harcadıkları ve on beş yaşındaki çocuklara boyun eğdikleri tuhaf, karmakarışık bir dünya…

Uygulama Zenginleri’nde, uygulama tasarımcısı ve teknoloji yazarı Chris Stevens, en başarılı uygulama geliştiricilerinin hikâyelerini tüm gerçekliğiyle kaleme alıyor. Yazılımlarıyla hayatımızı değiştiren uygulama dâhilerinin çok özel dünyasının kapılarını açıyor.
ALPTUGRA 
25 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 6/10 puan

Akıllı telefonların hayatımıza girmeye başladığı ilk zamanlarda Apple ürünlerine uygulama geliştirme yarışana giren yazarın tabiriyle garaj yazılımcılarının ortaya çıkardığı uygulamalar hakkında geniş bilgi vermiştir. Yazar uygulamaların henüz fikir aşamasından başlayarak ayrıntılı bir şekilde işlemiştir. Başarılı buldum.