Uzak Kıyılar

7,8/10  (30 Oy) · 
99 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.493 gösterim
Gerçek mutluluk, hayal kırıklıklarından ders almayı öğrenmekte gizlidir.Elizabeth ile Jack üniversite çağında aşk yaşayıp genç yaşta evlenir, kısa bir süre sonra iki çocuk sahibi olup ailelerini genişletirler. Yirmi yılı aşkın bir süre sonra dışarıdan bakıldığında hâlâ kusursuz bir çift gibi görünseler de aslında birliktelikleriyle ilgili kendilerine bile itiraf edemedikleri ciddi sorunları vardır. Jack yıllardır kariyer hedeflerinin peşinden gidip tüm ülkeyi dolaşmış, Elizabeth de ailesini bir arada tutmak için hayallerinden vazgeçip kendini tamamen kocasına ve çocuklarına adamıştır. Ancak bugüne kadar hep kaçtıkları kırılma anı artık çok yakındadır. Elizabeth uzun yıllar boyunca yaptığı tüm tercihleri, evliliğini ve genç bir kızken gerçekleştirmek istediği arzularını düşünmeye başlar ve hem kendisini hem de kocası Jack’i şaşırtan bir kararla hayalini kurduğu kadına dönüşebilmek için harekete geçer. Elizabeth’in çıktığı bu içsel yolculuk aynı zamanda ailesinin de kaderini belirleyecektir…

“Kristin Hannah bir türlü yüzleşemediğimiz sorunları önümüze seriyor ve onları görmemizi sağlıyor. Evliliği, aile olmanın sorumluluğunu ve hayal kırıklıklarını anlatan enfes bir roman…”

-Library Journal“Mutluluğun ancak bedel ödenerek kazanılacağını anlatan ve hepimizin hayatının merkezindeki sorunları irdeleyen hem hüzünlü hem de neşeli bir hikâye.”

-Publishers Weekly“Uzak Kıyılar en hassas duygularınıza hitap ediyor ve sizi film tadında bir yolculuğa çıkarıyor. Mutlaka okumalısınız.”

-Eileen Goudge“Nadir bulunan bir hikâye… Bu kitabı okuyan herkes Elizabeth’e bakınca kendisini görecek.”

-Adriana Trigiani
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053433804
 • Orijinal Adı:
  Distant Shores
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu romanla KRISTIN HANNAH yine biz okurların vazgeçilmezi haline geldi bence. Her zamanki gibi üslubu çok akıcı ve samimiydi. Romanın ilk sayfasından itibaren okuyucuyu içine çeken bir başucu kitabıydı. Keşke hiç bitmeseydi dediğim romanlar arasında. Ama ne yazık ki bu da her kitap gibi sona erdi. Bana göre; bu kitaba ikinci bir seri lazım Jack ve Elizabeth aşkı bu kadar kısa sürede biz okuyuculara veda etmemeli diye düşünüyorum. Hem Elizabeth'in hayalleri yarıda kaldı gibi. Oysa ki kitabın devamı gelse karakterlerin yaşayacağı güzellikler ve Elizabeth'in yarım kalmış hayali var. Neyse bu romanın güzelliğini sadece okuyan bilir. Siz de bu güzelliğin tadına varmak isterseniz okuyabilirsiniz.

Katre-i Matem 
04 Oca 20:14 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Yazarın okuduğum diğer kitaplarına nazaran bu kitap beni pek etkileyemedi. Baştan itibaren karakterlerle bir türlü istediğim yakınlığı kuramadım. Kitap bana sanki yazılması gerektiği için yazılmış izlenimini verdi. Konu kötü müydü, değildi uzun süreli evliliklerdeki muhtemel sorunları içeren ve bununla başa çıkmaya çalışan bir aileyi anlatan bir kitap. Ama dediğim gibi karakterlerle bağlantı kuramadığım için zorlandım okurken ve son 60 sayfada istediğim bağlantı kuruldu ve bitirdim :)

NLY 
15 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 3/10 puan

Kristin Hannah' ın bu romanı beni okuduğum diğer kitaplarına göre çok etkilemedi. Yazarın başarısına da değinmeden geçmek istemem! Gerçekten her konuda ailevi ve herkesin yüreğinde bir parçasını sızlatan konu bulmakta oldukça hünerli.....

Hayal Tuna 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

İnsanın hayalleri yarım kalmışlıkları ve tamamlamaya çalışmak... bunun için cesaret etmek bazen vazgeçmek bazen korkmak ama huzuru yakalamak bi yerden yeniden başlamak ve belkide içten içe hepimizin ikili dünyası... dili samimi içten akıcı... güzel bi yapıt

Burçak Bzkrt Krbş 
15 Mar 15:49 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

İnsanı içine çeken, sıcacık, sürükleyici ve duygu yüklü bir kitaptır. Hannah'ın kalemini çok beğeniyorum. Kitapları su gibi akıyor. Tavsiye ederim.

s 
18 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kendi kanatlarını bağlayan bir kadın,
Çocuklarına uçmayı nasıl öğretebilirdi ki ...
emily'nin yaşadığı zorlukları okurken kendinizi onun sırdaşı gibi hissedeceksiniz zaman geçirmek için güzel bir kitap

Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir gece alıp yaklaşık üç saatte bitirmiştim bu kitabı.Beğendim.Kristin'in kalemi kuvvetli.

Kitaptan 6 Alıntı

Sadettin TANIK 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Gerçek mutluluk, hayal kırıklıklarından ders almayı öğrenmekte gizlidir.

Uzak Kıyılar, Kristin HannahUzak Kıyılar, Kristin Hannah
please peace 
05 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendi kanatlarını bağlayan bir kadın,
Çocuklarına uçmayı nasıl öğretebilirdi ki ...

Uzak Kıyılar, Kristin HannahUzak Kıyılar, Kristin Hannah
Katre-i Matem 
 04 Oca 20:37 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bu senin yeni annen Birdie, dedi babası. O kadar. Anne sanki yerine yenisi konabilen bir pildi.

Uzak Kıyılar, Kristin Hannah (Sayfa 80)Uzak Kıyılar, Kristin Hannah (Sayfa 80)
Katre-i Matem 
04 Oca 20:42 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hayatın da bu dalga gibi olduğunu fark etti aniden. Bazen diğer tafara geçebilmek için sıkıntının içine dalmanız gerekirdi.

Uzak Kıyılar, Kristin Hannah (Sayfa 396)Uzak Kıyılar, Kristin Hannah (Sayfa 396)
Katre-i Matem 
04 Oca 20:48 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Şimdi bunca yıldan ve kayıplar yaşadıktan sonra gerçeğin farkına varmıştı. Bazı şeyleri tekrar kazanmak için insanın dizlerinin üstüne çökmesi kötü bir şey değildi. Dizleriniz camdan olup ilk darbede parçalara ayrılabilecek olsa da.

Uzak Kıyılar, Kristin Hannah (Sayfa 399)Uzak Kıyılar, Kristin Hannah (Sayfa 399)